Cıvıl Cıvıl spor haberi | Altınordu Beceri Direktörü Iş Karaman, gençlerin performansından kıvançlı Açıklaması

Tarım Türkiye Kupası 3. turunda Bitexen Sapanca Gençlikspor’u 5-0 yenik fail Altınordu’nun ustalık direktörü Feraset Yiğit, söz konusu karşılaşmadaki kadronun tamamen kulüpten yetişen oyunculardan oluştuğunu ve bunun memnuniyetini yaşadıklarını söyledi.

Kahraman yaptığı açıklamada, aşkın şekil şansı bulamayan oyuncuların birlikte futbol akademilerinden 6 ismin Bitexen Sapanca Gençlikspor maçında minval giydiğine dikkati çekti.

Farklı aynı galibiyet aldıklarını kaydeden Kahraman, şöyle konuştu:

“Sahada kime fariza verdiysem kâffesi elinden gelenin yer iyisini yaptı. Altınordu Ayak Topu Akademisi’nden 6 oyuncumuzu kadroya aldım ve kâffesi da oynadı. Onlarla ilk temasımdan beri hepsi çokça heyecanlıydı. Kadromuzda 12 halis asıl sistemi oyuncumuz var. Zir taraftan birlikte oyuncularımız geliyor. Karşılaşma kadrosunun ıcığı cıcığı bizim zat sistemimizden yetişen oyunculardan oluştu. Bu üstelik bizim ne kadar akla yatkın olduğumuzu gösteriyor. Başkanımızla bu arada yola çıktığımızda hedefimiz bunu gerçekleştirmekti. İnanın benden mutlusu namevcut.”

Oyuncular üstelik bahtiyar

Altınordu’nun 17 Yaşındaki Yusuf Talga, Furkan Yöntem, 21 yaşındaki Utkulu Kocaer ile Gökberk Ede birlikte buldukları şanstan etraf mutlu olduklarını dile getirdi.

A takımla önce maçına çıkan Yusuf Talga, hat şansı veren Kahraman’a teşekkür ederek, “İlk maçımda gol bile attım. çıktı Zekâ hocamdan imdi suret şansı bekliyorum.” dedi.

Yusuf Talga gibi evvel maçına sâdır Furkan Formül dahi dalan giyerek bir hayalini gerçekleştirdiğini belirterek, “Çokça çalışıyorduk ve bu çalışmalarımızın karşılığını aldık.” diye konuştu.

Karşılaşmada 2 gol kaydeden Yenmiş Kocaer dahi 4 yıl evvel kendisinin, maçın oynandığı Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk Stadı’nda ilk kez Altınordu’da şekil giydiğini hatırlatarak, “Ayrımsız statta bugün iki gol birdenbire attım, mutluyum. Altınordu Ayak Topu Akademisi’nden mevrut gailesiz kardeşlerimiz da evire çevire bir futbol ortaya koydu. İyi gidişatımız sürüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

İyi bire bir performans ortaya koyduklarını kaydeden Gökberk Ede ise “Bando yerine ferah tıpkısı performans ortaya koyduk. Dizge çokça gür savaş etti. Hak ettiğimiz ayrımsız yengi aldık. Ligde dahi bol gidişatımız var. Bunu seyretmek istiyoruz. Merkez yarışı içinde gelişigüzel antlaşma kendimi amade tutuyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: