Batman siyaset: Batman Valisi Canalp, iki günde 30 köy gezdi

Batman Valisi Ekrem Canalp, Sason ilçesi temaslarında iki günde 30 köyü dolaşarak köylerde yaşan vatandaşların ve karye muhtarlarının sevgili ve taleplerini dinledi.

Sason temaslarında Muş sınırında mevcut Dörtbölük köyü ile başlayan Ilbay Ekrem Canalp, orada uzvi karye kahvaltılıkları ile köydeki vatandaşlar ile birlikte kahvaltı yaparak sorunlarını dinledi. Peşi Sıra Dağçatı köyüne sabık Vali Canalp, orada karye heyeti adına yerel köy kıyafetleriyle köydeki karı heyeti marifetiyle karşılandı. Dağçatı köyünde köydeki kadınlar ve çocuklarla içten bire bir kardeş kardeş gerçekleştiren Ilbay Canalp, ardından ilk günkü karye gezisinde sırasıyla Dikbayır köyü, Soğanlı köyü, Suarkı köyü, Kulaksız köyü, Geçitli köyü, Yiğitler köyü, Güvercinlik, Gürgenli köyü, Topluca köyü, Dereköy, Dereiçi köyü, Umurlu, Cevizli köylerinde yurttaş ve köy muhtarları ile benzeri araya gelerek ülkü ve taleplerini dinledi.

Ilbay Ekrem Canalp’ın ikinci günkü köy ziyaretlerinde 3000 rakımlı Mereto Dağı eteklerinde bulunan karye ve mezraları dolaşarak orada bulunan yurttaş ve muhtarların taleplerini dinledi. İki günde 30 karye ve bir nice ekenek dolaşan valinin temposuna yetişmeye çalışan yer ve ilçelerdeki kurum amirlerinin epey şaşkın olduğu görüldü. – BATMAN

Share: