Antalya haberleri | Antalya’da Dijital Çağda Toplumsal Ağlar Hukuku Çalıştayı düzenlendi

Basın İlan Kurumu (BİK) marifetiyle hazırlanan Sayısal Çağda Içtimai Ağlar Hukuku Çalıştaylarının beşinci oturumu, Antalya’da yapıldı.

Avrupa Birliği Erasmus + programı KA 1 Gençlik Ortaklık Faaliyetleri kapsamında akçalanmış edilen çalıştay, kent merkezindeki ayrımsız otelde gerçekleştirildi.

Üniversitelerin iletişim ve ünsiyet fakültelerinde terbiye gören öğrenciler ile akademisyenler, hukukçu ve gazetecilerin katıldığı çalıştayda, sosyal ağlarda dezenformasyonun yaygınlaşmasının önüne geçilmesi ve suça evrilmesinin engellenmesi üstüne hal önerileri değerlendirildi.

BİK’in içtimai ağlara müteveccih hukuki aranjman ve çalışmalara katkı sunmak amacıyla gerçekleştirdiği çalıştayda katılımcıların içtimai ağlar hukuku kapsamında açıkça bulunan ve çözüme kavuşmamış sorunları tayin ederek hal önerileri sunmaları amaçlanıyor.

BİK Antalya Yazıhane Müdürü Nedim Engin, BİK Eğitim Şefi Çarpışma Koray Doğan’ın dahi yer aldığı programda, sunumların ardından katılımcılara sertifikaları verildi.

Daha evvel Erzurum, Ankara, Cıvıl Cıvıl ve Diyarbakır’bile düzenlenen çalıştay, ileriki günlerde İzmir ve İstanbul’bile de gerçekleştirilecek.

Share: