Yurt Partisi Umumi Başkanı Perinçek matbuat toplantısı düzenledi Açıklaması

Vatan Partisi Umumi Başkanı Gün Doğusu Perinçek, ” Türkiye’nin eskimemiş aynı hükümet mimarisine ihtiyacı olduğunu” söyleyerek, “Büyük zorlukların üstesinden gelecek hükümet, günümüz koşullarında, Cumhurbaşkanımız önderliğinde DOĞRU Parti, MHP ve Yurt Partisi ortaklığında kurulabilir.” dedi.

Perinçek, partisinin genel merkezinde düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin tribünlerdeki sloganlardan sonradan bakir aynı sürece girdiğini savundu.

“Tribünlerdeki saf yürekli seyircinin ‘hükümet istifa’ sloganlarının, yıpranmamış bir tertibin sloganı olduğunu” anlatım eden Perinçek, ” Hükümet, kamuoyunu ve futbolseverleri uygulanan tertibin arkasındaki yavaş konusunda yeryüzü yetkili ağızdan bilgilendirmelidir. Anca abstre laflarla değil, bu tertibin merkezinde Amerika’nın bulunduğu somut kanıtlarla açıklamalıdır.” diyerek konuştu.

Yapılacak seçimlerin elan geçmiş seçimler kabil kudret ve seçenekleri ortada olmayacağını encam süren Perinçek, “Önümüzdeki seçim son tahlilde Türkiye ile Amerika emperyalizmi arasındaki seçimdir. Türkiye cephesi, seçmene tıpkısı kuvvet projesi sunuyor. İYİ Parti ve CHP yöneticileri ise Türkiye’nin önüne benzeri kargaşa seçeneği koymaktadır. Atlantik tayfasının seçimi kazanması yerinde iktidar ortakları FETÖ ile HDP, PKK’dır.” değerlendirmesine bulundu.

Türkiye’nin bakir tıpkı hükümet mimarisine ihtiyacı olduğunu dile getiren Perinçek, iri zorluklarla yüz yüze olunduğunu belirtti.

Perinçek, şunları kaydetti:

“Büyük zorlukların üstesinden ati hükümet, günümüz koşullarında, Cumhurbaşkanımız önderliğinde DOĞRU Fırka, MHP ve Yurt Partisi ortaklığında kurulabilir. Bu hükümet, DOĞRU Parti ile onu destekleyenlerin kuracağı tıpkı hükümet değildir. Türkiye’yi gelişigüzel düzen hükümetidir. Bu alternatif milli politika izleyen güçlerin ötesinde CHP ve İYİ Öğür’nin vatansever kitlelerini de seferber edecektir.”

Share: