Ankara kulislerini hareketlendiren argüman: Cumhur Reisi Erdoğan bazı arka düzem isimleri görevden alabilir

Kahramanmaraş merkezli iki deprem 11 ilde büyük yıkıma illet olurken, asrın felaketi olarak nitelendirilen depremde 45 binden aşkın kişi hayatını kaybetti.

14 MAYIS’TAKİ SEÇİMLER ÖNCESİ DENGELER DEĞİŞEBİLİR

Türkiye’yi sarsan hareket felaketinin ilk günlerinde yaşanan ara sıra olumsuzlukları Cumhurbaşkanı Erdoğan de katıldığı toplantılarda dile getirirken, 14 Mayıs’ta yapılacak intihabat öncesi kâh dengelerin değişebileceği ifade ediliyor.

ERDOĞAN SİNYALİ KADRO TOPLANTISINDA VERDİ

Değişimin sinyalini dün SELIM Parti’nin kadro toplantısında yaptığı “Sorulması gereken hesapları birlikte adli ve politik namına karıştırmak boynumuzun borcudur” açıklamasıyla veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri sonrasında SELIM Parti’de Erzurum, Gümüşhane, Giresun, Kocaeli ve Sazak illerindeki el başkanları değiştirildi. Görevden alınan toprak başkanlarının yerlerine bakir atamalar yapıldı.

5 İL BAŞKANI DEĞİŞTİRİLDİ

Buna göre Erzurum İl Başkanlığına İbrahim Küçükoğlu, Gümüşhane İl Başkanlığına Mehmet Sakıncasız Erdoğdu, Giresun İl Başkanlığına Mete Bahadır Yılmayan, Kocaeli İl Başkanlığına Mecnunca Talus ve Sazak İl Başkanlığına Fakirlik Aldemir atandı.

SEÇİM İŞLERİ BAŞBUĞ YARDIMCILIĞINA 6 YENİ İSİM

Yine YANLIŞSIZ Parti’de seçim işlerinden sorumlu komutan yardımcılığına 6 kişi henüz getirildi. Atanan kullanılmamış esame henüz geçmiş belirlenen 9 isimle bu arada intihap işlerinden sorumlu komutan yardımcılığı görevini yürütecek.

“ERDOĞAN PEŞ DÜZEYDE BAZI GÖREVDEN ALMALARA İMZA ATACAK”

Kulislere sakıt son bir iddiaya göre ise Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşan seçimler öncesinde eğin düzeyde kâh görevden kabul etme ve değişikliklere imza atacak.

Share: