Sonuç dakika selen: Mersin’deki gidiş geliş kazaları yürekleri ağza getirdi

Mersin’in Tarsus ilçesindeki mütenevvi noktalarında meydana mevrut trafik kazaları Şehir Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameraları aracılığıyla görüntülendi. Özellikle müfrit sürat ve şerit ihlali fail araçların ilçe anları, yürekleri ağza getirdi.

Sivri atiklik, dalga, alkollü dil istimal, çerağ ihlali üzere nedenlerden âlem parçalanmamış Türkiye’de olduğu gibi Mersin’birlikte da sene boyunca birçok kaymakamlık meydana geliyor. İstatistiklere göre 2021 yılında Mersin’de 5 bin 752 kaza meydana gelirken, bunların 4 bin 632’si maddi hasarlı olarak kayıtlara geçti. Geçtiğimiz yıl kentte meydana gelen kazalarda 40 sevimli hayatını kaybederken, 7 bin 829 can yoğun yahut belli belirsiz şekilde yaralandı.

Bu kazaların bazıları ise KGYS kameralarına yansıdı. Şiddetli cevvaliyet, dalga ve taban ihlallerinin neden olduğu kazalarda ahiret yolculuğu ve yaralanmayla sonuçlanan birçok fenomen yaşandı. Tarsus ilçesinin değişik yerlerinde kaynak kaydeden KGYS kameralarına yansıyan görüntülerde imdi sürücü hataları civar plana imdi. Özellikle çerağ ihlali yapan sürücülerin kat açtığı avarız ise yürekleri ağza getirdi. Görüntülere yansıyan kazaların balaban bölümü yaralanma evet üstelik maddi hasarla sonuçlandı.

Emniyet yetkilileri, hele kent süresince sürücülerin ölçüsüz sürat yapmamalarını, mum ihlali ile çökertme telefonuyla konuşmamaları ve banko inanma kemeri takmalarını istedi. – MERSİN

Share: