Büyük Çevrimli Başarır, İçişleri Icra Vekili Yardımcısı Muhterem İnce’nin Aym’ye Seçilmesini Eleştirdi: “İşte AKP ve Liyakat Bu Gitmek”

CHP Mersin Ağacı Saylav Mürtefi Mahir Başarır, İçişleri Nazır Yardımcısı Muhterem İnce’nin Esas Mahkemesi üyesi seçilmesine “Muazzam karar organlarını; yandaşlarınızı Kanunuesasi Mahkemesi’ne seçmek için hülle eliyle kullanıyorsunuz. Utanç bu. Ne işi var Saygıdeğer İnce’nin, öyle birisinin Temel Mahkemesi’nde? İşte AKP ve liyakat bu gelmek. Sıradan daha çok, bire bir hukukçu adına, Anayasa Komisyonu üyesi namına hicap duyuyorum bu eylemlerinizden” sözleri ile reaksiyon gösterdi.

CHP Sazak Saylav Ulu Yordamlı Başarır, yaptığı açıklamada; İçişleri Icra Vekili Yardımcısı Saygıdeğer İnce’nin evvel Sayıştay’a sonradan bile Esas Mahkemesi’ne seçilmesini eleştirdi. Başarır, şunları söyledi:

“İçişleri Vekil Yardımcısı Muhterem İnce’yi evvel Sayıştay’a hülle yapar kabilinden atıyorsunuz sonraları Kanunuesasi Mahkemesi’ne unsur yerine seçiyorsunuz. Bire Bir şeyi Yargıtay’üstelik yaptınız. Benzeri Temel Mahkemesi üyesini Yargıtay’a seçtiniz, bir dosya de bilmeden Temel Mahkemesi’ne yolladınız. Koskoca hız organlarını, yüksek yargıyı, yandaşlarınızı Anayasa Mahkemesi’ne tahsis etmek amacıyla hülle tarafından kullanıyorsunuz. Hicap bu. Hangi işi var Saygıdeğer İnce’nin, öyle birisinin Anayasa Mahkemesi’nde? İşte AKP ve değim bu gitmek. Kıtipiyoz daha çok, aynı hukukçu yerine, Anayasa Komisyonu üyesi yerine utanma duyuyorum bu eylemlerinizden.”

Share: