Mersin haberleri! Mersin Ağacı’deki çağrı merkezi üzerinden Almanları dolandırdıkları iddiasıyla 12 kuşkulu tutuklandı

Almanya’da durma fail Almanları, Mersin’birlikte kurdukları davet merkezi üzerinden telefonla arayıp kendilerini kamu görevlisi namına tanıtarak dolandırdıkları iddiasıyla yakalanan 31 şüpheliden 12’si tutuklandı.

Itimat Genel Müdürlüğü Düzenlilik Kat Başkanlığı ile Mersin Ağacı İl Güvenlik Müdürlüğü ekiplerince 1 Ekim’bile Sazak merkezli İzmir, İstanbul, Trabzon, Denizli ve Antalya’da düzenlenen faaliyetler kapsamında 1 kişinin daha yakalanmasıyla denetleme sayısı 31’e yükseldi.

Mersin Ağacı’dahi çağrı merkezi kurarak Almanya’daki yaşlı Alman vatandaşları dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 31 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye irsal edilen şüphelilerden, aralarında suç örgütü elebaşı ve yöneticilerinin de bulunduğu 12 kuşkulu çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Zanlılardan 1’i familya hapsi, 10’u adli kontrolle, 8’i birlikte savcılıkça başıboş bırakıldı.

500 milyon lira değerindeki taşınmaza umum konuldu

Operasyonda şüphelilerin karı ve iş yerlerinde yapılan aramada, 500 bin lira, 800 bin teklik değerinde değerli ve bezek eşyası, 11 bilek saati, 21 dizüstü bilgisayar, 47 el telefonu, 2 ruhsatsız tabanca, aynı şarjör, 51 fişek ele geçirildi.

Ayrıca suçtan elde edilen gelirle topluluk olunduğu belirlenen kestirmece değeri 500 milyon teklik olan 100 yer, iş yeri ve basamak tapusu ile 26 araca el konuldu.

Almanya’da tevakkuf fail Almanları, Sazak’bile kurdukları davet merkezi üzerinden telefonla arayıp kendilerini kamu personeli olarak tanıtarak dolandırdıkları kanıt edilen şüphelilerin yakalanmasına yönelik 1 Ekim’bile düzenlenen operasyonda, Mersin, İzmir, İstanbul, Trabzon, Denizli ve Antalya’da 30 kaknem yakalanmıştı.

Share: