Nazır Bitkisel: Vücut ve benzen üreticileri amacıyla akıllıca pahalı rüşvet ve akdarı satışı gene başlayacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Bitkisel,Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişçi ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş’la Besin ve Zirai Eser Piyasaları İzleme ve Kıymetlendirme Komitesi toplantısını akdetmek üzere bir araya geldi. Icra Vekili Nebati, toplantının ayrıntılarını toplumsal iletişim araçları hesabından paylaştı.

UYGUN FİYATLI RÜŞVET VE MISIR SATIŞI YENİDEN BAŞLAYACAK

Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Toplantı kapsamında, cilt ve süt üreticilerimizin maliyetlerinin azaltılmasını teminen Toprak Mahsulleri Ofisi marifetiyle akıllıca fiyatlı arpa ve akdarı satışının gene başlaması muayyen ve alınabilecek ilave tedbirler değerlendirilmiştir” ifadelerini kullandı.

ALINABİLECEK İLAVE TEDBİRLER DEĞERLENDİRİLDİ

Daha sonra Hazne ve Maliye Bakanlığından ise Gıda Komitesi toplantısına yönelik adına tıpkısı basın açıklaması yapıldı.

Matbuat açıklamasında şu sözlere düz verildi:”Jale süt ve kırmızı vücut özellikle oluşmak üzere azık ve tarım ürünlerinin ensiz içi ve dar dışı genişlik ve fiyatlarına ait serencam dönemdeki gelişmeler analiz edilmiştir. Üretici ve çözme fiyatları ile uyumsuz fiyatları arasındaki farkın nedenlerini aramak üzere daha evvel kurulan alt komitenin mücahede kapsamı genişletilmiştir. Buna bakarak, Besin ve tarımsal ürünlerin yer ve irade durumu, eksik oranı, lojistik süreci ve değer gelişmeleri dahi dikkate alınarak tarladan sofraya kadar tam aşamaları çözümleme edilecek ve mukteza çalışmalar ivedilikle hayata geçirilecektir. Şehir tarımının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar hızlandırılacaktır. Antrparantez, vücut ve benzin üreticilerimizin maliyetlerinin azaltılmasını teminen Yerey Mahsulleri Ofisi marifetiyle makul fiyatlı arpa ve darı satışının tekrar başlaması mukarrer ve alınabilecek arttırma tedbirler değerlendirilmiştir”

Share: