Tekme infazın sanıklarına 2’şer misil ağırlaştırılmış müebbet istemi

BURSA’da, Ömer Sefahat Bağıntı’nin (45) ahali bileğinden kesilerek, Yaşar Eti’nin (53) de esasen silahla vurularak öldürülmüş bulunmasıyla ait anket tamamlandı. Vakfedilmiş Ömer Ö., Ramazan D., Mutlu Yılmaz G. ve Selman İsmail E. üzerine ‘kasten öldürme’ suçundan 2’şer kere ağırlaştırılmış müebbet istemiyle iddianame hazırlandı.

Olay 16 Mayıs’ta Bursa’nın Gemlik ilçesinde meydana geldi. Yalova’ya giden Ömer Zevküsefa Sevgi ve Yaşar Eti’den vukuf alamayan aileleri, 14- 16 Mayıs’ta İl Güvenlik Müdürlüğü’ne kaybolma başvurusunda bulundu. Görelik ile Eti amacıyla arama çalışması başlatıldı. Bursa Bitirmiş Komutanlığı ekipleri da Eti’nin çökertme telefonundan attığı boyut ve çevresinde araştırı başlatırken, Gemlik ilçesi Narlı Mahallesi Hamamçayırı mevkisindeki ormanda 2 kişinin camit bedenlerine ulaşıldı. Cesetlerin, Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde mücevhercilik yaptığı öğrenilen Ömer Meze Tabiiyet ile İstanbul’da akaryakıt istasyonu sahibi Yaşar Eti’ye ilgilendiren olduğu tayin edildi.

SAĞ ELİ BİLEĞİNDEN KESİLMİŞYapılan incelemede Ömer Sefahat Ilişik’nin sıhhatli elinin bileğinden kesildiği, Yaşar Hitit’nin de başında silah yarası olduğu belirlendi. Camit bedenler, Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığı’nın incelemesinin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Muş’un Dumanlı nüfusuna mukayyet olan ve Çiftlikköy ilçesinde cevahircilik işleyen Ömer Âlem Sadakat’nin namus borcu meselesinden benzeri süredir gözdağı aldığı ve bu nedenle bodur süre evvel ailesini Antalya’ya götürdüğü öne sürüldü. ÖZEL EKİP, 7 KİŞİYİ BELİRLEDİSoruşturma kapsamında İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi ve gayrı birimlerden oluşturulan hususi ekip, 7 kişinin ismine ulaştı. Ramazan D., Aydın’ın Didim ilçesinde kaldığı apart otelde; Ömer Ö., Selman İsmail E. ile R.Ç. Yalova’da; Mesut Yılmaz G., Yalova’nın Armutlu ilçesinde; S.Ö. ile Ş.Ö. ise Yalova’nın Çınarcık ilçesinde yakalandı. Şüphelilerin ocak ve hareket yerlerinde yapılan aramalarda olayda kullanıldığı değerlendirilen 2 tabanca ile bu silahlara ilgilendiren 79 mahmul fişek ele geçirildi.4 TUTUKLAMAİl Bitirmiş Komutanlığı’nda sorgulanan şüphelilerden Ömer Ö., cinayetleri itiraf etti. Adliyeye gönderme edilen Ömer Ö., Ramazan D., Mesut Yılmaz G. ve Selman İsmail E., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak Bursa E Tipi Bağlı Cezaevi’ne gönderildi. S.Ö. ve R.Ç., adli taharri şartıyla Ş.Ö. ise ifadesinin alınmasının arkası sıra başıboş bırakıldı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca düzenlenen sormaca sonunda 4 maznun için ‘kasten öldürme’ suçundan 2’şer posta ağırlaştırılmış müebbet delik cezası talebiyle iddianame hazırlandı. Sanıklar, Bursa 11’inci Sakil Ukubet Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkma.

Share: