Muratpaşa Belediyesi’nden Aynı Okulun Bahçesine Henüz Spor Salonu

Muratpaşa Belediyesi’nin Kızıltoprak Mahallesi’nde mevcut Dayanabilen-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi’nin bahçesine inşaatına devam ettiği spor salonu, yıpranmamış yetişek ve tedris yılıyla alay malay açılacak. Salonu öğüt saatlerinde öğrenciler, geriye mütezayit zamanda ise mahalle sakinleri kullanacak.

Muratpaşa Belediyesi, Dilşad Refizade İlköğretim Okulu, Güzeloba İlköğretim Okulu, Ermenek Ortaokulu, Namık Kemal Ortaokulu ve 75’inci Yıl Cumhuriyet Altını Küçük Asya Lisesi bahçelerine mensur ettiği spor salonlarına bir yenisini Kavi-Nuran Çakallıklı Küçük Asya Lisesi’nde ekliyor.

Belediye’nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce inşaatı yapılan spor salonunda destek beton işlemleri bitmeme ederken, çalışmaların yeni eğitim bilimi ve tedris yılının başlayacağı eylül ayında bitirilmesi hedefleniyor. Spor salonunun ibret saatlerinde öğrenciler geriye zamanda ise mahalle sakinleri kullanabilecek.

Belediye Başkanı Ümit Tevazulu, Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü’yle imzaladıkları protokol çerçevesinde Muratpaşa’da bugüne kadar 5 okulun bahçesine spor salonunu nesir ettiklerini söyledi. Mukavemetli-Nuran Çakallıklı’nın 6’ncı salon olacağını tamlayan Başkan Tevazulu, “Meslek bahçelerine yaptığımız salonlar ve ayrıksı yatırımlarımızla Muratpaşa’mıza bir nice spor tesis kazandırdık. Müteahhitlik hizmetlerine başvurmadan, öz olanaklarımız, kişi işçimiz ve kendi ustamızla bu hizmetleri sürdürüyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: