Türkiye Kaykay Şampiyonası 2. Etap yarışmaları Karaman’da sona erdi

Karaman Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğünün sülale sahipliğinde düzenlenen Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası 2. Hamle yarışmaları, sonuç devir yapılan bitiş yarışmalarının ardından sona erdi.

Türkiye Kaykay Federasyonu 2022 yılı neşelilik programında yer alan Kaykay Çıkmaz Disiplini Türkiye Şampiyonası 2. Adım yarışmaları, Karaman Toyluk ve Spor İl Müdürlüğünün karı sahipliğinde 33 sporcunun birincilik mücadelesine tayf oldu. Form Çokça Amaçlı Spor Salonu yanında düzlük düz Kaykay Park’ta başlayan şampiyonanın geçmiş gününde sporcular elemeler ve yarı final müsabakalarında ter döktü. Şampiyonanın serencam gününde ise kızlar ve rical kategorisinde final heyecanı yaşandı. Sporseverlerin ağır sıklet ilgisi eşliğinde gerçekleşen final müsabakaları böylelikle erkeklerde Berke Dikişçioğlu bir numara, Alparslan Ayhan ikinci, Yusuf Duran üçüncü olurken kadınlarda Melis Sakaoğlu birinci, Ayşe Fert ikinci, Ceren Yücel ise üçüncü oldu.

Müsabakalar böylelikle dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları Spor Hizmetleri Umum Müdür Yardımcısı Hedef Kocakaya, Kaykay Federasyonu Başkan Vekili Selçuk Ertürk, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Mürtefi Osman Çağa, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mualla Yener Terlemez ve Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Karadeniz eliyle verildi.

Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası 2. Adım yarışmaları, Türkiye Kaykay Federasyonu umumi heyet üyeleri ve Spor Hizmetleri Umum Müdür Yardımcısı Misyon Kocakaya eliyle protokol üyelerine günün anısına plaket arz edilmesinin arkası sıra sona erdi. – KARAMAN

Share: