Adana ve kasaba illerdeki okullarda ahenk eğitimi başladı

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’da, anaokulu ve ilkokul birinci sınıflarda uyum eğitimi başladı.

Milli Eğitim Bakanlığınca hesaplı neva eğitimi programı kapsamında Adana’da dallar, velileriyle okullarına geldi.

Öğretmenlerin karşıladığı füru, sınıflarına alındıktan bilahare arkadaşlarıyla tanıştı.

Mersin Ağacı

Mersin Ağacı’da de öğrenciler, eğitim programı kapsamında okullarını ve sınıflarını keşfetme şansı buldu.

Eğitmenler, ilk kez arkadaşlarıyla mülaki öğrencileri ve ailelerini bilgilendirdi.

İl Milli Yetişek Müdürü Yokluk Âdem, Mezitli ilçesindeki Faris Itırlı İlkokulu’nu ülfet ederek, öğretmenlere ve öğrencilere harmoni eğitiminde başarılar diledi.

Âdem, yıpranmamış terbiye ve tedrisat yılının hoş olması temennisinde bulunarak, “Zaman uyum sürecindeki öğrencilerimiz yetişek ve öğretime başlamış oldu. Hepsinin kitapları masalarında amade. Bugün meslek öncesinde 26 bin 713 mektepli, ilkokullarda bile 34 bin 836 mektepli eğitime başladı. Cenabıhak devletimize ve milletimize tefessüh vermesin.” dedi.

Osmaniye

Osmaniye’de üstelik anaokulu ve birinci sınıfta yetişek görecek öğrenciler harmoni programı kapsamında geldikleri okullarında öğretmenler vasıtasıyla bilgilendirilerek, sınıflarına alındı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kültürlü Albak, AA muhabirine, 20 bin öğrencinin uyum eğitimine başladığını belirterek, “Zaman velilerimizin ve öğrencilerin ateşli olduklarını görmek beni üstelik bahtiyar etti. Öğrencilerimize ücretsiz öğüt kitaplarının yanı sıra bu sene 800 bin apotr köken tezkere dahi dağıtılacak. Bakanlığımız vasıtasıyla okullarımıza katışıksızlık ve farklı ihtiyaçları karşılayabilecekleri maddi bindi gönderildi.” diye konuştu.Share: