Karabük’ten gelişmemiş bodur

İl Kafile Oturmuş Toplantısı Vali Fuat Gürel başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Derinti Salonu’ndaki toplantıda, İl Göç İdaresi Müdürü Osman Dorkaç aracılığıyla, tevakkuf, uluslararası esirgeme, geçici dulda, ağır aksak göç ve ahenk alanında yapılan icraat için Vali Gürel ile katılımcılara sunum eşliğinde brifing yapıldı.

Güruh, kurul üyelerinin kişi kurumlarını ilişkin konularda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vermesiyle sona erdi.

Toplantıya, Safranbolu Kaymakamı Şaban Ardıl Musannif, İl Güllabi Komutanı Somurtkan Sim, İl Inanma Müdürü Boy Bos Yırtar, Karabük Belediye Komutan Yardımcısı Seher Berker, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, kurum müdürleri ile kurul üyeleri katıldı.

Vali Gürel Öğlebeli Uran Sitesini müzakere etti

Vali Fuat Gürel, Öğlebeli Endüstri Sitesini konuşma ederek, esnafın Ahilik Haftasını kutladı.

Gürel, mülakat ettiği firmalarda, yetkililerden çalışmları üzerine hikmet aldı.

Ziyarette, Ticaret İl Müdürü Ferudun Karataş, KOSGEB Müdürü Serhat Etkili, BAKKA Karabük Koordinatörü Sakin Eren, Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yıldıray Sebep, Servisçiler Odası Başkanı Hüseyin Tığ, Karabük Kahveci, Lokantacı, Otelci, Pastane, Fırıncı ve Bakkallar Odası Başkanı Fikret Aslan, Öğlebeli Mahallesi muhtarı Mustafa Akyürek ve Öğlebeli Uran Sitesi Kooperatif Başkanı Recep Başaran de yer aldı.

Vali Gürel’e 19 Ilkgüz Gaziler Haset ziyareti

19 Eylül Gaziler Haset etkinlikleri kapsamında Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Karabük Ofis Başkanı Sebahattin Çorbacı, Türkiye Savaş Malulü Martir Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Nihat Tığ ve toplum örgütü üyelerinden oluşan heyet, Ilbay Fuat Gürel’i makamında müzakere etti.

Aile ve Içtimai Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Sezgin Küçüktepe’nin eşlik ettiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Gürel, devletin daim martir aileleri ve gazilerin birlikte olduğunu belirterek, kamu gazilerin 19 Ilkgüz Gaziler Haset’nü tebrik etti.

Share: