Karabük haberi: Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te spor tesisi yaptıracak

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nurlu Çebi, Karabük’e spor tesisleri yapacaklarını ve halkın hizmetine sunacaklarını söyledi.

Kabadayı Demir Polat AŞ’nin bozuk umumi müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze töreni için Karabük’e gelen Çebi, Karabük Belediyesini musahabe etti ve kentte bulunan şirketlerine ilgilendiren tembel vaziyetteki çipo ve polat fabrikasını babası Yaşar Zeybek Çebi ile gezdi.

Gezi böylecene gazetecilerin sorularını cevaplayan Çebi, fabrikanın yerine spor tesisleri

yapmayı planladıklarını tabir etti.

Fabrikanın ve arsasının babasının detaylı yıllar faaliyet verdiği benzeri alan olduğu için kıymetini belirten Çebi, bire bir zamanda sınıf arkadaşı olan, ayar verdiği, Karabük’ü seven ve hizmet eden Karabük Belediye Reisi Rafet Hayırperver ile bu konuda aynı müzakere yaptığını anlattı.

“Çocukların spor yapabilecekleri bir meydan yapmayı tercih ederiz”

Babasının spora olan ilgisini anlatan Çebi, konuşmasına şöyle devam etti:

“Fabrika bölgesinde TOKİ’nin tıpkısı yapılaşması olacaksa biz bile bu kalabalığın içerisinde, bu arazinin içerisinde spor tesisleri, çocukların basketbol, futbol, uçan top oynayacakları ayrımsız kompleks yapalım, babamızın üstelik adını verelim dedik Rafet Bey’e, o bile ‘Çok seviniriz.’ dedi.

Şimdi benzeri tasrif çalışacaklar. TOKİ burada aynı şehirleşme yapacaksa burada aileler oturacaksa ailelerin çocuklarının spor yapabilecekleri bire bir düzlük yapmayı yeğleme ederiz.”

Yıllardır özellikle Süper Lig oluşmak amacıyla profesyonel liglerde gestalt gösteren ve şimdilerde tor ligde kayran alan Kardemir Karabükspor’un durumunun sorulması üstüne Çebi, takımın yeniden bozuk günlere gelebilmesi için öncelikle şehrin ayağa kalkması ve takımı bu arkaç getirenlerden adisyon sorulması gerektiğini belirtti.Share: