Karabük’ten gelişmemiş güdük

Karabük Valisi Fuat Gürel, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı yoluyla hayata geçirilen “Şita Okulu” kursunu mülakat etti.

Demir Polat İlkokulu’nda 4. sınıf öğrencileri için açılan kursu mülakat fail Vali Gürel, fariza alan öğretmenlere teşekkür ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Milli sporculardan Başbuğ Vergili’ye görüşme

İzmir’de gerçekleştirilen Dinçer İlhan Türkiye Şişman Kadınlar Ferdi Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda evre düz milli sporcular, Karabük Belediye Reisi Rafet Vergili’yi müzakere etti.

Vergili, şampiyonada kategorisinde birinci mevrut Elif Güneri, ikinciliği kazanan Gidişat Yenilmez ve üncü olan Gamzenur Kişmiri ile antrenörleri Baykan Arslan’ı tebrik etti.

Karabük ve Safranbolu’da şita hazırlıkları

YANLIŞSIZ Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, muhtemel kar yağışı amacıyla ildeki hep ekiplerin hazır beklediğini ifade etti.

Altınöz, yaptığı açıklamada, İl Özel İdaresi’nin şita aylarında köylerde belkili kar yağışlarından kaynaklı erişim sorunu yaşanılmaması amacıyla hazır beklediğini aktararak, “İl Özel İdaremiz, 12 adet greyder, 7 skor bekoleder, 1 sayı kar bıçaklı tuzlama uzlaştırıcı, 3 sayı dozer, 4 skor loder ve 6 skor pick-up atılmak için toplanmış 33 gelişim makinesi ve 86 personelle hazırlıklarını tamamladı.” ifadesini kullandı.

Safranbolu Belediyesi, kar yağışına alın bilcümle birimlerin amade beklediğini bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada ifadelerine kayran verilen Safranbolu Belediye Reisi Elif Köse, ekiplerin seçme devir olduğu üzere 7/24 vardiya sistemi ile hazır beklediklerini kaydetti.

Köse, hele işine giden vatandaşların ve okula revan öğrencilerin mağdur olamamaları üzere obüs ve minibüs güzergahlarının sonsuz arama edileceğini vurgulayarak, 4 beko loder, 2 greyder, 2 loder, 2 sodyum klorür serici kamyon, 12 tuzlama ekibi ve bin 600 ton tuzlu gereç hazırda bekletildiğini anlattı.

Komutan Sözen’e müzakere

Safranbolu Say Ortaokulu yönetimi ve meslek eş birliği üyeleri, İl Genel Sedir Başkanı Ahmet Sözen’i ülfet etti.

Ziyarette, İl Hususi İdaresi Yatırım ve İnşaat Müdürü Mehmet Fatih Garip, yıkılıp yeniden yapılması planlanan Say Ortaokulu’na ilgilendiren binanın tasarımı ve yapım aşaması ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti rapor fail Komutan Sözen, yapımına başlanacak meslek binasının eğitim bilimi camiasına şiddetli olması temennisinde bulundu.

Eflani ve Yenice kaymakamları görevlerine başladı

Karabük’te atamaları gerçekleşen Eflani ve Yenice kaymakamları görevlerine başladı.

Yaklaşık 1 yıldır Eflani ilçesinde görev özne Büşra Çağ Yenice ilçesine, Yenice ilçesinde fariza yapan Sır Tokur ise Eflani ilçesine atandı.

Kaymakamlar, yıpranmamış görev yerlerinde çalışmalarına başladı.

Share: