Oyuncu Ogün Kaptanoğlu, zelzele sonrası kıyamet bölgesine koştu! Kurtardığı çocuğun sözleri duygulandırdı: 5 zaman bilahare kaldıracak mısınız?

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde dokunaklı yıkımlara bozukluk oldu. Binlerce kişinin yaşamını yitirdiği depremlerden genişlik haddinden fazla etkilenen illerin başında mevrut Hatay’birlikte taharri ve kurtarma çalışmaları bitmeme ediyor.Tek Canevi, Karakul, Sapık Arzu ve Mehmetçik Mutlu Utku,, Kardeşlerim ve İyilik kabil birçok projede vadi kayran aktör Ogün Kaptanoğlu dahi üyesi olduğu KİF Kontrol Kurtarma ekibiyle bölgeye gitti.

“6,5 SAATLİK ÇALIŞMA SONUCU KEREM KARDEŞİMİZİ ALDIK”

Facia bölgesinde çalışmalara katılan muvaffakiyetli oyuncu, ekibiyle gelişigüzel kriz altında mütezayit tıpkısı kişiyi kurtardı. Engelleme anlarını Instagram hesabından yayınlayan aktör, şu ifadeleri kullandı: “KİF Kontrol Istirdat ve sıhhi imdat ekibi olarak Hatay Defne bölgesine yoğun çekicilik koşulları sebebiyle 19 saatlik tıpkısı yolculukla, afetin 38. Saatin de Hatay’a vasıl 3. Kontrol Istirdat Ekibiydik, ulaştığımız dakika istirdat çalışmalarına başladık. Antakya Spor salonu karşısında bulunan ahzüita yerine konuşlanıp istirdat çalışmalarımızı başlattık. Sabaha kadar süren 6,5 saatlik emek sonucu istekli kurtarma ekibi arkadaşlarımızla Ihtişam kardeşimizi enkazdan alabildik. Maatteessüf akıbet esas kadar kardeşi için direnen Halime’yi ambulansa alırken cemi müdahalelere karşın kaybettik. Fehamet’in kurtulduğunu gören Halime’nin sevindiğini gördük, söylediklerini unutamayacağız.. bilahare huzurla aramızdan ayrıldığını düşünüyoruz. Üzülerek söylemeliyiz kim, Heybet asıl, baba, abla ve kız kardeşini kaybetti. Düşünmekten adam kendini alamıyor, keşke elimizdeki imkanlar ve zaman bizden yana olsaydı.”

“İNSAN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK DİYE DÜŞÜNÜRKEN BİLE UTANIYOR”

“Tarifi türlü sıfır duygularımızla, eksiksiz kadro arkadaşlarıma, bizimle beraberinde etkin Bolu Komando’dan asker kardeşlerime ve zat kayıplarının acısını yaşarken bizimle enkaza girip uğraş eden Nihat kardeşime esenleme olsun. İnsan, avunmak üzere elimizden geleni yaptık diye düşünürken de utanıyor. Türk Milletinin başı sağ olsun, eski olsun.”

ÇOCUĞUN SÖZLERİ DUYGULANDIRDI

Görüntülerde Azamet’in “5 dakika bilahare kaldıracak mısınız?” sorusuna Kaptanoğlu’nun “5 zaman bilemedin 10 dakika sonra sizi çıkaracağız oradan. Birkaç kaldı abiciğim” yanıtını verdiği anlar ise duygulandırdı.

Gerçeklik: GZT
Gerçek: GZT
Share: