Hatay’da yadımlama dolayısıyla vesile giremeyen sokaklar, kros motosikletli hususi harekat polislerine kişi

AYKUT KARADAĞ/SİNAN BALCIKOCA – Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’a görevlendirilen hususi harekat polisleri, kros motosikletlerle özellikle binaların yıkılması zımnında vasıta trafiğine kapanan sokaklar ile kentin sıkıntılı bölgelerinde asayişi sağlıyor.

Depremlerin peşi sıra kentteki güllabi ve polis güçleri ekipleri, vatandaşların güvenliği için çalışıyor. Düzenlilik güçleri, özellikle hırsızlık ve yağma olaylarını engel olmak için layenkati denetim gerçekleştiriyor.

Hatay’de görevlendirilen Güven Umumi Müdürlüğü Özel Harekat Kat Başkanlığı bünyesindeki hususi harekat polisleri, yıkılan binalar dolayısıyla kapanan sokaklarda veya komütatör giremeyen mahallelerde kros motosikletleriyle karakol geziyor.

Vatandaşların yürümeye birlikte atılganlık edemediği alanlarda kros motosikletlerle müteharrik polislerin faaliyetleri, Rum Ajansı (AA) ekibince dron ve hareket kameralarıyla görüntülendi.

“Bize müthiş derecede yürek sağladı”

Depremzede Halil İbrahim Soğuksu, AA muhabirine, doğmuş tahaccüm Antakyalı olduğunu söyledi.

Bölgede haddinden fazla sayıda evin yıkıldığını belirten Soğuksu, “Öncelikle milletimizin başı sağ olsun. Haddinden Fazla şişman acımız var. Haddinden Fazla şişman yıkımla karşılaştık.” dedi.

Soğuksu, düzenlilik güçlerinin bölgede görev yaptığını anımsatarak, “Hele polis güçleri hususi harekat ağabeylerimiz bizi burada bekâr bırakmadılar. Az geçmiş şahit olduğum fon, bana mukavim yürek verdi. Ayrımsız motosikletçi olarak krosların neler yapabileceğini bildiğimden dünya, polislerin motor üzerinde mesafe sokaklardan geçişleri da bize müthiş derecede büzük sağladı.” diyerek konuştu.

Hususi harekat polislerinin duruşundan de vatandaşların hamaset duyduğunu dile getiren Soğuksu, bu hizmetlerin sürekli olması temennisinde bulundu.

Soğuksu, “Motosikletlerle aralarda gezmeleri, bizi güvende hissettirmeleri ve gözlerindeki o korkusuzluk motorla birleşince… Ego güvenlik açısından külfet yaşayacağımıza inanmıyorum. Allah’ın izniyle hep güven içre kalacağız. Bu şekilde inşallah daha bile ileriye gidebiliriz. Motosikletli hususi harekat polislerimiz inşallah henüz bile çoğalır.” ifadesini kullandı.

Share: