Depremde hayatını kaybeden Taha Duymaz’ın aylar geçmiş söyledikleri ruzname oldu: Çok yaşayacağımı düşünmüyorum

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde ciddi yıkımlara neden oldu. Binlerce binanın çökmesiyle 40 bine andıran vatandaşımız yaşamını yitirdi. Hatay’üstelik faal ve çektiği kemirmek videolarıyla ünlenen sosyal iletişim araçları fenomeni Taha Duymaz ve kız kardeşi da enkaz altında kaldı. İki kardeşin donmuş bedenleri depremin 12. gününde göçük altından çıkarıldı.

“ÇOKÇA YAŞAYACAĞIMI DÜŞÜNMÜYORUM”

19 yaşında hayatını kaybeden Taha Duymaz’ın ölümü sevenlerini kanun boğdu. Bodur sürede Twitter’de trend listesine giren Duymaz’ın eski videoları peş peşe paylaşılmaya başlandı. Fenomenin 9 ay önce yayınladığı ayrımsız videoda “Gelecekle ilgilendiren planların hangi?” sorusuna verdiği karşılık birlikte binlerce dirilik marifetiyle paylaşıldı. Çok yaşamayacağını söyleyen Duymaz, “Açıkçası ego geleceği görmüyorum. Yarına büyüklüğünde kalır mıyım ölür müyüm bilmiyorum. Ben bir iki yaşayacağımı düşünüyorum. Hastalık hakeza düşündüğümü bilmiyorum ama ben çok yaşamam. Beş Altı yaşayacağımı düşündüğüm üzere üstelik geleceğe dayalı planlar yapmıyorum” diyor.

CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI

Taha Duymaz, bire bir hafta geçmiş geldiği Hatay şehir merkezinde, ziyaretine gittiği halası Görüntü Demiralp’in (45) evinde depreme yakalandı. Akevleri Mahallesi Saray Apartmanı’nda mevcut karı yıkıldı. Duymaz ile kız kardeşi Ferişte Vuzuh Duymaz (17), halası Görüntü ve eniştesi Cuma Namazı Demiralp (47) enkaz altında kaldı. 6 Şubat’tan buna yana süren taharri çalışmalarında zaman Taha Duymaz ile kız kardeşi Melek Nurlu Duymaz’ın cansız bedenlerine ulaşıldı.

Share: