Eskişehir Adliyesi ve ukubet infaz kurumlarının deprem bölgesine yardımları sürüyor

Eskişehir’den Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Akdeniz, Maşrık Rum ve Güneydoğu Küçük Asya bölgelerindeki 1i ilde afetzedelere müteveccih insancasına yardımlar bitmeme ediyor.

Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığından yapılan açıklamada, Eskişehir Adliyesi ve ceza yürütüm kurumlarının hareket bölgesine yardımlarının sürdüğü belirtildi.

Daha ilk asıl gıda ürünleri, savmak, üst, battaniye, akarsu, bala bezi ve süt kuzusu maması kabilinden müstacel ihtiyaçların giderilmesi üzere yardımda bulunulduğu hatırlatılan açıklamada, Adalet Bakanlığının başlattığı “Cömert adliye” uygulaması ile Elbistan Adliyesi personeli ve ailelerinin istinas ihtiyacının karşılanması yerine tıpkısı taşımalık, seyyar tuvalet, dış mekan sobası, ısıtıcı ve besin malzemeleri realizasyon edilerek arkalama aracıyla Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine gönderildiği duyuruldu.

Açıklamada, Elbistan’daki soba ihtiyacı ile ilişkin Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığının girişimleriyle Eskişehir 1. Gelgel İkmal Bakım Merkezi Komutanlığından realizasyon edilen 90 varilin Eskişehir 2 No’lu Açıkça Ukubet İnfaz Kurumu atölyesindeki gönüllü infaz koruma memurlarının korkulu çalışmaları sonucu dış mekan sobası haline getirildiği aktarılarak, işlemleri tamamlanan sobaların Elbistan’a gönderildiği, odunların de Sazak Orman Kesim Müdürlüğünden realizasyon edileceği bildirildi.

Share: