Sanatçı Kahtalı Mıçe, depremde 25 akrabasını kaybetti

6 Şubat’ta biçim üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremler; Şark Rum, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’ndeki birçok yerleşme merkezinde yıkımlara hastalık oldu. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremlerin yaşandığı 10 ilimizde 3 kamer süreyle OHAL zar edildi. Becerikli sanatçı Kahtalı Mıçe dahi depreme memleketi Adıyaman’da yakalandı.

25 YAKININI KAYBETTİ

2. Sayfa programının Instagram hesabında düz düz habere bakarak, 70 yaşındaki “Kahtalı Mıçe” lakaplı Mustafa Arslan, depremde 25 akrabasını kaybetti. Dirayetli anatomi, yaşadığı kayıplarla ilgilendiren daha tıpkı izah yapmadı.

MUSTAFA ASLAN KİMDİR?

Esas adı Mustafa Arslan olan Kahtalı Mıçe, 1953 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde dünyaya geldi. Mıçı, Mustafa’nın kısaltılmışıdır. İlkokulu Kahta Kubilay İlkokulunda okudu. Çocukluğunda çok iğ tarlasında çalışmaya gittiği için ilkokulu 9 senede bitirdi. Ortaokul diplomasını ise henüz sonradan dışardan sınavlara girerek aldı. 17 yaşından itibaren Kahta’da domestik türkücülük yaptı. Dernek ve konserlerde türküler söyledi.

Şarkıcılığın birlikte “Uluslararası” filminde oynadı. Yıllarca Nuri Sesigüzel, Ahmet sezgin, Sami Etçi, Mahsuni Mübarek kadar sanatçıların eserlerini seslendirmiştir. Kahtalı Mıçe, 1975 yılında Hülya Hatun ile evlendi ve 4 çocuğu vardır.

Share: