HASKÖY’ÜN 66 YILLIK SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU

MUŞ’un Hasköy İlçesinde 1957 yılından bu yana süren familya, toprak ve işyerlerinin tapu sorunu, çözüme kavuşturuldu.

Muş’un Hasköy ilçesinde 1957 yılından bu yana çözülemeyen tapu sorunu yaklaşık 800 gayrimenkul parselin Milli Yurt Müdürlüğünce türe sahiplerine satılması üzere Hasköy Belediye Başkanlığına devredilmesiyle sona erdi. Hasköy Şehremini Bilgelik Karayel’in girişimleri sonucu yıllara bağımlı olan mesele, detaylı uğraşlar sonucu çözüme kavuşturuldu. Hasköy Belediyesi namına alınan tapular, müracaatta bulunan türe sahiplerine satışı yapılarak, devredilmeye başlandı.

Alelhusus ilçeye getirilen hizmetlerde cesamet büyüklerinin nazik benzeri emeğinin olduğunu vurgulayan Başkan Karayel, ‘Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizin en şişman sorunu olan ve çokça iri güçlükler çektiğimiz, 66 yıldır çözülemeyen tapu sorununu çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hasköy’ün yüzde 80’i hazine işgalcisi namına görünmekteydi. Bu dönemde yürüttüğümüz çalışmalar içerisinde, bu işimizi bitirdik. Halkımızın satışına sunduk. Tapular belediyemiz tarafından verilecek. Halkımıza tatlıca ve uğurlu olsun diyerek konuştu.

İŞSİZLİK SORUNUNA ÇÖZÜM

Hasköy ilçesinin balaban sorunlarından birinin tapu olduğunu anlatım fail Karayel, ‘Bu 66 yıldır çözülemeyen ayrımsız sorundu. Göreve geldiğimden bilahare seçim manifestosunda bayram verdiğim işlerimin birçoğunu hayata geçirdik. Hele ilçemizde oluşum adına tek husus yoktu. Gençlerimiz İstanbul, Adana’ya hizmet etmek üzere gidiyordu. Hasköy ilçemize tekstil fabrikası açtık. İlk zamanlar bu nesiç fabrikasında 250 birey çalışıyordu, şuanda 400 gönül çalışıyor. Bununla kalmayıp 3 parça daha yıpranmamış oluşum fabrikası açtık. Şuanda kısaca bin gencimiz oluşum fabrikalarında çalışıyor dedi.

HASKÖY İLÇESİ 2023’TE DOĞALGAZ’A KAVUŞUYOR

Birçok hizmetin ilçeye kazandırıldığını vurgulayan Karayel, antrparantez ilçeye doğalgazın kavuşturulması amacıyla çalışmaların sürdürüldüğünü ifade ederek, 2023 yılının nisan ayından sonradan ilçede doğalgaz çalışmalarına başlanacağını ve ağustos ayı kadar ilçenin doğalgaza kavuşacağını dile getirdi.

Share: