Galerici esnafından başarısız açkı şike-sat düzenlemesine destek

Kalaba Ünye Oto Galericileri Yapı Kooperatifi ve Topluluk Başkanı Hüseyin Kokuroğlu, Tecim Bakanlığı’nın uygulamaya koymayı planladığı akim otomobil hıyanet-sat düzenlemesinin piyasadaki dengeyi seçmek hesabına yapılan bir çalışma olduğunu söyledi.

Ticaret Bakanlığı vasıtasıyla rate otomobile getirilmesi planlanan desise-sat düzenlemesinin kimseyi kıygın etmeyeceği görüşünde olduğunu tamlayan Hüseyin Kokuroğlu, “Bu sistemle alay malay bayiden sâdır tıpkı aracın sahaya sürülmeden piyasadaki şişkinliği teftiş etmek yerine bire bir düzenleme getirilmesi için uğraşılıyor. Devletimizin aldığı karar mutlak kimseyi kıygın edecek tıpkı değişmeyen değildir. Bu mücahede ile alay malay vesile piyasasında olacak değişikliklere okşamak gerekiyor. Galerici esnafı dışında piyasaya umum altından açkı sürenlerin devletimizin taharri altına tutacağı tıpkısı düzentileme gerçekleştirmesini ikbal ediyoruz” dedi.

Araç fiyatlarındaki yükselişin ahali altından yapılan satışların hastalık olduğuna dikkat çekici Kokuroğlu, bunun bundan sonra aynı sektör haline geldiğini, insanların fiyatlar yükselecek düşüncesi anahtar satın aldıklarını sözlerine ekledi.

Ünye Oto Galericileri Bina Kooperatifi ve Dernek Başbuğ Yardımcısı Sağ Palabıyık ise Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan yoluyla 54 TL namına açıklanan fındık fiyatları sonrası ikinci halk ve liyakatsiz kilometre açar satışlarında cıvıltı beklediklerini rapor etti. – KALABALIK

Share: