Serencam zaman vukuf: Denizli’de kaymakamlık özne yabancı çiftin köpeğine bakan hemşireye teşekkürname

Denizli’dahi gidiş geliş kazasında yaralanan Çekyalı çiftin köpeğine icra vekili hemşire, “Ringo” isimli köpeği kente mevrut çiftin kızlarına tasdik etti.

Denizli Heybet Hastanesinde ambulans hemşiresi yerine çalışan Emine Kaplan, 29 Eylül’da kadro arkadaşlarıyla Sarayköy ilçesinde meydana mevrut trafik kazasında yaralılara engelleme etti.

Tıra arkadan çarpan karavanda yaralanan Çekyalı Olga Selbicka (73) ve Milan Selbicky (74) çifti, sıkıştıkları yerden kurtarıldıktan sonraları Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı.

Bu sırada karavanda terrier cinsi köpeği ayırt eden Emine Kaplan, yara almadan kurtulan hayvanı alarak arama için veterinere götürdü. Kaplan, Çekyalı ailenin de onayıyla bakımını üstlendiği köpeğe 13 çağ evinde baktı.

Denizli’ye gelerek, ağır bakım ünitesinde otama gören asıl ve babasıyla ilgilenen çiftin kızları Dana Selbicka, ülkesine dönüşü öncesinde “Ringo”yu Kaplan’dan konfirmasyon aldı.

“Ona çok alışmıştım”

Ev üyelerinin, fedakarlığından dünya teşekkür ettiği hemşire Kaplan, AA muhabirine, Ringo’dan ayrıldığı için çokça ümitsiz olduğunu söyledi.

Çekyalı çiftin kaza nedeniyle ızdırap benzeri süreçten geçtiğini anlatan Kaplan, şöyle konuştu:

“Böyle benzeri süreçte köpeklerine baktığım için çok mutlu oldular. Çünkü köpekleriyle ince zamandır beraberlermiş ve onlar amacıyla değeri büyükmüş. Kızları Dana ile tercüman yardımıyla biraz konuştuk. Ringo’ya evimde baktığım üzere minnettar olduğunu söyledi. Yaralanan çiftin vücutlarının türlü yerlerinde kırıklar var ve gâh ameliyatları burada olmaları gerekiyor. Kızları işi dolayısıyla gitmek zorunda kaldı ve giderken Ringo’yu birlikte götürdü. Ona haddinden fazla alışmıştım, haddinden fazla ferah anlaşmıştık. Gittiğine çokça üzüldüm.”

Share: