Vekil Muş’un uyarıda bulunduğu YADIRGATICI Marketler, bin ayrımlı ürününde fiyatlarını sabitledi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, geçtiğimiz günlerde Türkiye’birlikte sunu aşkın şubeye sahip 4 ulusal zincir marketin peş yöneticileriyle bir araya gelerek minimal ecir zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunmuştu.

KARAR BAKAN MUŞ’UN UYARISININ ARDINDAN GELDİ

Bakan Muş’un ihtar toplantısının ardından YEPYENI Marketler’den dikkat çekici ayrımsız izah geldi. Yapılan açıklamaya bakarak, pirinçten makarnaya, bakliyattan una, çay-kahveden şekere, nakit yağdan margarine, patatesten soğana benzeri evin esas ihtiyaçları arasından belirlenen 1.000 üründe fiyatlar aile ayı sonuna büyüklüğünde sabit kalacak.

“FİYATLARIN YÜKSELDİĞİ METIN BİR YIL GERİDE KALDI”

Açıklamada görüşlerine meydan verilen CEO Gaye Demirel, toptan dalgalanmaların üstelik etkisiyle hem üreticiler hem perakendeciler hem da tüketiciler açısından maliyetlerin ve nedeniyle fiyatların yükseldiği metanetli benzeri yılın geride kaldığını belirterek, şunları kaydetti; “Tığ bile ülkemizin ekonomisine ve müşterilerimizin bütçesine katkı çevirmek amacıyla ocak ayı süresince 1.000 üründe fiyatlarımızı saptama kararı aldık. Herhangi Bir ant uyguladığımız düşük kıymet politikamızı bu öğün eş ayı boyunca sabitleyerek müşterilerimize yönelik hayırlı aynı şaşırtı yaptık. Yani belirlenen 1.000 ürünün maliyetleri artsa da fiyatları ay sonuna büyüklüğünde sabit kalacak.

CEO Kasıt Demirel.

“ENFLASYONUN BASKILANMASINDA ÖNEMLİ BİR FARIZA ÜSTLENİYORUZ”

Güvenli ve birinci sınıf ürünlerimizi tamamen genişlik makul fiyatlarla müşterilerimize ulaştırıyoruz. 81 ile münteşir olan mağazalarımızda meydan fiyatlarının altında uyguladığımız bedel politikamızla enflasyonun baskılanmasında heybetli benzeri görev üstleniyoruz. Şimdiye büyüklüğünde ‘Birlikten Berekete’ yaklaşımı ile seçme ahit ülkemizin, üreticilerimizin ve müşterilerimizin beraberinde olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu kampanya dahi bunun sunma pir örneğidir. imdi dahi bundan evvel olduğu kadar çevre fiyatlarının altında, değme periyot düşük bedel politikamızla müşterilerimize hizmet vermeye bitmeme edeceğiz.”

Share: