Hakkari’den Pakistan’daki hâkim bölgesine yardım tırı gönderildi

Hakkari’bile, sel felaketi dolayısıyla tahakküm günler canlı Pakistanlılar amacıyla hazırlanan hijyen ve besin malzemesi aylı arkalama tırı, dualarla uğurlandı.

Valilik koordinesinde İl Afet ve Acil Nitelik Müdürlüğü (AFAD) ile Sosyal Yardımlaşma ve El Birliği Vakfı ekiplerinin desteğiyle hazırlanan 1400 kolinin yüklendiği tır, Tekser Mahallesi’nde planlı programla yola çıktı.

Hazırlanan kolileri inceleyen Vali ve Uray Başkan Vekili İdris Akbıyık, gazetecilere, Pakistan’da yaşanan baskın felaketinden yüzlerce insanın olumsuz etkilendiğini ve iri hasarın yaşandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla arkalama kampanyası başlatıldığını ifade fail Akbıyık, şunları aktardı:

“Hakkari’de birlikte Valilik, AFAD İl Müdürlüğü, STK’larımız, vatandaşlarımızla bu arada 1000 koli besin ve 400 koli arılık malzemesi göndereceğiz. Hakkari arkadaş, kardeş devlet Pakistan halkının acılarını yeryüzü etraflıca hissediyor. Rastgele devir yanlarındayız. İnşallah bir nebze de olsa dertlerine reçete oluruz. Organizasyonda emeği güzeşte eksiksiz görevlilerimize, AFAD ekiplerimize, VEFA grubumuza, STK’larımıza, muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Yardım tırı, okunan duanın ardından Pakistan’a tüketilmek için Van’a uğurlandı.

Programa Ilbay Yardımcısı Halil İbrahim Köroğlu, AFAD İl Müdürü Savacı Karadeniz, SYDV İl Müdürü Sait Abdullahoğlu, Şehremaneti Komutan Yardımcısı Hamit Zibek, muhtarlar ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri katıldı.

Share: