YANLIŞSIZ Parti’li Karaaslan, Eskişehir’de “2023’e Makul Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

AK Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Biz özlük istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin katiyen ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları sarılmak gayesinde olanlara ve hangi yazık ki biricik gayesi bu olanlara asla bu ülkenin geleceğini emanet etmeyeceğini biliyoruz.” dedi.

Karaaslan, Eskişehir’da tıpkı otelde planlı “2023’e Doğru Site Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, 14 ilçede mütenevvi programlar gerçekleştireceklerini belirterek, masanın değil sahanın gücüne inandıklarını söyledi.

Gelecek yıl yapılacak seçimlerden Halk İttifakı yerine balaban ayrımsız zaferle çıkacaklarını, DÜRÜST Fırka olarak bile 16’ncı balaban seçim zaferlerini elde edeceklerini dile getiren Karaaslan, şöyle bitmeme etti:

“Dünya yerine içinden geçtiğimiz bu sürecin sunu belirleyici özelliği toptan meselelerin çıktı cemi adamlık üzere çokça belirleyici olduğu ayrımsız zaman. Global iklim kriziyle başladı önce. Bunu konuşmaya başladık. ‘Global iklim değişikliği’ dedik adına. Sonraları iklim krizine dönüştü. Ekstrem gelgel olaylarıyla dünyada yaşanan bütün bu suratsız gelişmelerin bedeli haddinden fazla pahal olmaya başladı, insanlık ve birlik canlılar üzere. Türkiye namına bilcümle dünyayla alay malay bu mücadelenin mehabetli aynı paydaşıyız. Kovid-19 salgınıyla gerçekleşen küresel müstevli dönemi… Bu salgının ardından ancak kendi kendine yetebilmenin ve hatta dünyaya yetebilmenin hangi evre oylumlu olduğunu herhalde tıpkı defa daha gördük. Site hastaneleri… Çokça makro ve pir bire bir im üstelik Eskişehir’imize kazandırıldı. Şehir hastaneleri vizyonu şayet Türkiye’da olmasaydı şayet biz bu hastanelerimizi milletimiz için ulaşılabilir kılmasaydık, parçalanmamış illerimizde yaygınlaştırmasaydık öyle beş altı nazik şehirde yapıp bıraksaydık bu vizyonu ortaya koymakla kalmayıp gerçeğe dönüştürmeseydik herhalde Kovid-19 salgınından çok şişman kayıplarla çıkardık. Sağgörü ve vizyonsuzluk arasındaki farkı çakozlamak açısından üstelik site hastanelerinin haddinden fazla akla yatkın yeknesak olduğunu düşünüyorum.”

“Türkiye’nin düne bakarak henüz zihayat olması lazım”

Karaaslan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna krizinde çok ayrımlı tıpkısı molekül yaptığına ve dünyadan farklı aynı el izlediğine işaret etti.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü ve tecrübesiyle Türkiye’nin haddinden fazla yönlü bire bir diyalog diplomasisi izleyerek bu krizde iki tarafın birlikte konuşabildiği bir tane ülke yerine varlığını devam ettirdiğine dikkati çeken Karaaslan, “Tamam insanlığın barışa, adalete ve refaha çok iri derecede ihtiyacı olduğu bu küresel krizler döneminden geçerken, Türkiye’nin düne göre elan hayat dolu olması geçişsiz.” ifadesini kullandı.

Mahmur Çiçeği Karaaslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde, genç beyinlere, yeteneklerine, yapacaklarına olan inançlarına inanan haddinden fazla mehabetli aynı kadronun aksiyon başında olduğunu belirtti.

Bugün kişi tabii gazını çıkartabilen, gemileriyle Gökçe Vatan’ında zinde ihtimalî ve bunu vatandaşıyla paylaşarak şu anda Avrupa’nın düştüğü duruma düşmeme noktasında bir ati stratejisi çizebilen Türkiye’nin bu gururuna herkesin ortak olduğunu tabir eden Karaaslan, şunları paylaştı:

“İlk çeyrekte yüzde 7,5, ikinci çeyrekte yüzde 7,6, büyüyen ve dünyada bu anlamda sunu acul büyüyen ikinci ekonomiden biri olarak amiyane iri aynı başarıya imza atmaya devam ediyoruz. Türkiye’bile sosyal konutla ait haddinden fazla şanlı ayrımsız aşama gerçekleştirdik. Cumhuriyet tarihinin arz nazik sosyal hane projesi, 100 yılın projesi. Burada mahdut gelirli, gerekseme sahibi vatandaşlarımızın, bugüne büyüklüğünde on paralık düşünülmemiş gençlerimizin, engellilerimizin, gazilerimizin, şehit yakınlarımızın henüz cılız şartlarda hatta günümüz koşullarında en macerasız şartlarda karı sahibi olması amacıyla başlatılan iri benzeri etap. Takkadak onların aile sahibi olması üzere değil, tıpkısı zamanda hareket riski altındaki ülkemizin hane stokunun yenilenebilmesi için vakit kaybetmeden hane söylemek değil, bire bir zamanda dallar, çoluk çocuk, farklı bütün canlılar üzere bakir hayat alanları üretebilmek, şehirlerimizde elan birinci sınıf ve metin bir çatı stokunu elde edebilmek üzere başlatılan çokça iri benzeri hamle.”

Karaaslan, yapılanların yetmeyeceğini bildiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü henüz fazlasını etme iddiasına, idealine, isteğine ve arzusuna sahibiz. Zira tığ Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kat arkadaşlarıyız. Çünkü tığ milletimizin bize hayat ettiği bu vazifenin hangi nazik aynı etki, hangi tarihi tıpkısı külfet olduğunu biliyoruz. Zira tığ bu ülkenin cemaat kadrolara, tecrübeli kadrolara, gecesini gündüzüne katan ve millete vurgun kadrolara ihtiyacı olduğunun farkındayız. Biz kendi istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları sarılmak gayesinde olanlara ve hangi eyvah ki biricik gayesi bu olanlara katiyen bu ülkenin geleceğini emanet etmeyeceğini biliyoruz.”

“Sorunların çözümünün DÜRÜST Fırka’birlikte olduğunu yurttaş yaşayarak görüyor”

SELIM Parti Eskişehir Saylav Nabi Orion ise bu kente yapılan hizmetleri anlatırken gelişigüzel zaman benzeri şeyleri sakim bıraktıklarını müracaat bittikten sonraları anladıklarını kaydetti.

Orion, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaptıklarımızın tamamını akılda tutamıyoruz. İnşallah vatandaşlar akılda tutuyordur. Eskişehir İl Umum Kütüphanesi bozuk bir binaydı, 800 metrekareydi. Tığ onu yıktık. Hesabına 5 katlı yeni ayrımsız İl Umum Kütüphanesi yaptık. Mecmu alanı 8 bin metrekare. 7’den 77’ye herkese hizmet verecek bölümleri ve salonları var. Çokça alçak tıpkı kültür merkezi oldu. Sakat Atatürk Stadı de Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi oldu. Vatandaşlarımız sabahları, akşamları oralarda yol yapıyorlar, spor yapıyorlar, dinleniyorlar. Gençlerimiz spor yapıyorlar, buluşuyorlar. Türk Dünyası Vakfı yerine yaptığımız Dede Korkut Parkı’nın içerisinde dünyada bir ikinci örneği olmayan Dede Korkut Abide Duvarımız var. Eskişehir Teknik Üniversitesi var. Seçkin ilçemizde kültür merkezlerimiz var, gençlik merkezlerimiz var, kütüphanelerimiz var. Hep okullarımız yenilendi, güçlendirildi. Ekincilik alanında hele aut ilçelerimize yapılan destekler… Çok şükür bu yıl rekolte özellikle arpa ve buğdayda silolarımız doldu taştı elhamdülillah. Bu seneki arpa ve buğdayda sorunumuz, bu ürünü nereye koyacağız? Çokça şükür. Tamam, sorunlarımız var. Bu sorunların çözümünün dahi esasen DOĞRU Fırka’üstelik olduğunu dahi vatandaş yaşayarak görüyor. Yurtlarda haddinden fazla bati kullanılmamış yatırımlarımız oldu.”

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Etkili birlikte 2023’e akilane geceli gündüzlü çalıştıklarına değinerek, “SELIM Tümen hükümetleri, bakanlarımız, şehrimizin milletvekilleriyle gelişigüzel şehrimize 30 milyar liranın üstünde envestisman yaptılar. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız atılmak amacıyla emeği güzeşte bakanlarımıza, şehrimizin milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. SELIM Fırka devler üzere asar çoğaltmak üzere karıncalar kabil çalışmaya devam ediyor. Teşkilat adına Allah’ın izniyle 2023 seçimlerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza genişlik nazik desteği Eskişehir’den vereceğimize bayram veriyoruz.” diyerek konuştu.

Toplantıya, DÜRÜST Parti Ankara milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Gök Erdoğan ve Zeynep Kader, Düzce Milletvekili Gönüllü Çakır, Bolu Mebus Fehmi Küpçü, Bilecik Saylav Güzel Kılbaz, Kütahya milletvekilleri Ahmet Fecir, Ceyda Bunaltıcı Erenler ve İshak Gazel, MKYK üyeleri Mehmet Ulu Ensesi Kalın, Sevan Sıvacıoğlu, Ayhan Salman ve Pek Tarhan katıldı.

Share: