CHP’ye Kullanılmamış Katılan Ilişik Arka: Şayet İstanbul Sözleşmesi Gerçekleştirilseydi Benim Kızım Şu Dakika Yanımda Olurdu

CHP, partiye eskimemiş katılan üyeler amacıyla Ankara’da merasim düzenledi. Partinin yıpranmamış üyelerinden Bağıntı Art, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun üstelik katıldığı törende, “Ego, kızımı kadın cinayetine kurban verdim. Boğularak, eşi aracılığıyla öldürüldü. Eğer İstanbul Sözleşmesi gerçekleştirilseydi benim şu an kızım yanımda olurdu. Ben, siz başımıza geldiğiniz ahit İstanbul Sözleşmesi’ni sizsin gerçekleştireceğinize inanıyorum” dedi.

CHP, zaman Ankara’de uzuv iştirak töreni düzenledi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törende, AKP ve MHP’den ayrılarak CHP’ye örgen olanlara rozetleri takıldı. Eskimemiş üyeler, törende şunları söyledi:

PSİKOLOG ULAK MUSTAFA EKEN: Ego, beş yıl bilfiil AKP’üstelik görev yaptım. Organ olarak çalıştım ve CHP’ye geçmemdeki arz koca etkenlerden biri, bağlı bulunduğum ildeki el başkanımızın yönlendirmesinden kıran oldu. Kendisiyle beş altı defa brifing aldık ve konular üzerine görüştük. Bana haddinden fazla desteği olduğuna inancım var. Açıkçası, ülkemizin şu an ortamında olduğu hesaplı buhran hepimizin gündemindedir diye aritmetik ediyorum. Ben, olaya biraz depresif açıdan kaçmak istiyorum, zira insanlar çokça çökkün durumda. Düş, kaybedilmiş durumda. Özellikle gençlerimiz çok çığlık hissediyorlar ve çok aşkın danışanım var benim de. Hepsinin bana geliş amacı tıpkısı aslında. Atatürk’ün kurmuş olduğu CHP’ye geçmemdeki asıl nedenlerden biri, iktisadi kriz ve insanların mutsuzluğu olmuştu.

Umumi Başkan’ımızın verdiği akıllıca mücadele, enerjisi ve emeğini herkesin gördüğünü düşünüyorum. Bunu görmemek üzere âmâ tevessül etmek gerekiyor diyerek düşünüyorum türkçesi. Sanırım ayrıksı hiçbir ülkede olmayan tıpkısı format var. CHP’nin, uymazlık partisi yerine ülkenin nasıl olacağını, elbet yönetilmesi gerektiğini yönlendirdiğini düşünüyorum.

Ekonominin şu an çöküşte olması, mevcut iktidarın sorumluluğu altında gerçekleşen bire bir ebat. Z kuşağının umutları kaybolmuştur. Birçok statü sahibi vatandaşımız bu ülkeyi tecezzi ederken zat ülkesini savunmayan birçok vatandaş var. Onların bu ülkeye atak atak geldiğini görüyoruz. Bunun yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Heykel sahibi yerine gitmek namına orada iştirakçi adına çalışmayı yeğliyorlar. Ben, bunu yalnız ekonomiyle açıklayamayacağımızı düşünüyorum. Türe, denklik, gelecek kaygısı, cüret duygusunun eksikliği, eşitlik ilkesinde gevşemeler ve yöneticilerin kaba, lehtar tutumları, bence insanları bu damarı bozuk kalp ve duruma itiyor. Bizim, önümüzdeki seçimde bütün birlikte, Sayın Umumi Başkan’ımızın önderliğinde birleştirici, kucaklayıcı ve bütün gelişigüzel çalışarak, ama çokça çalışarak eskimemiş benzeri düzen getirmemiz gerektiği inancındayım ben.

ŞÜKRİYE ELÇİN: 20 seneden beri AKP’yi husus yapıyorum. çıktı sizinle gitmek istiyorum.

“ŞEHRİM DE ÜLKEM BILE 21 YIL İÇERİSİNDE BULUNDUĞUM, DÜŞÜNCE VERDİĞİM VE GÖRÜŞ TOPLADIĞIM PARTİ TARAFINDAN YÖNETİLEMİYOR”

ALİ ATMACA: Ben, Şanlıurfa’dan geliyorum. Bilinsin kim şehrim, şu zaman susuzlukla, elektriksizlikle ve yoksullukla Türkiye’nin tıpkısı numarası durumunda. Tekrar bilmenizi isterim kim şehrim birlikte ülkem birlikte 21 yıl içerisinde bulunduğum, fikir verdiğim ve rey topladığım tümen vasıtasıyla yönetilemiyor. Ülkemizin size ihtiyacı var Sayın Umumi Başkan’ım. Sizin vizyonunuza, birleştirici gücünüze ihtiyacımız var. Tığ biliyoruz ki birlikten bilek doğar. Sizin bize iştirak çağrınıza tığ birlikte yanıt veriyoruz Urfa’dan ve tam Urfalılar hesabına sizin emrinizde olup inşallah alay malay kullanılmamış Türkiye’de kucaklaşıp helalleşeceğiz.

“GENÇLERİMİZ İŞSİZ, YERYÜZÜ YAKINLARIMIZ İŞSİZ”

FATMA BIÇAKÇIGİL: Şimdiye kadar AKP üyesiydim. 20 yıldır onlarla yürümekteydim. Demincek sizinle bu yolu akın etmek istiyorum. Gençlerimiz atıl, yeryüzü yakınlarımız süreduran. Eşim zahmetli, bayındır ayrımsız öz alamıyoruz. Bir bakıyorum; domates bugün 10 lira, sabahleyin gittiğimde 14,95 oluyor. Yani ben geçim sıkıntısı amacıyla, adaletli olduğunuz amacıyla, her şeye yalınlık baktığınız üzere, kadınları -bağlı veya peyda- ön plana koyduğunuz için buradayım. Sizinle bu yolu üşüşmek istiyorum.

Mülteciler kadar rahat yaşayamıyorum. Ben dahi rahat süregelmek istiyorum. Onları burada istemiyorum. Gençlerimiz rahat yürüsün, abat hisse senedi bulabilsin istiyorum.

EGO MHP’BIRLIKTE ÜYEYİM. BUGÜN İSTİFAMI SUNACAĞIM”

HİLMİ ARSLAN: Ego, aksiyon makinası operatörüyüm amma yedi aydır çalışamıyorum. Üç tane kız evladım var. Eşimle beraber geldim buraya. Bundan benzeri buçuk sene önce mazotun litresi 6 liraydı. Ego, aksiyon makinasının, 300 teklik saatine çalışıyordum, servet kazanıyordum. Şimdi kazanamıyorum. Motorin oldu 27 liralık. Makinanın saatine ‘Bin 200 teklik’ diyorum. Adam benim yüzüme bakıyor. Ben üstelik o devir diyorum kim bundan sonra Sayın Genel Başkan’ımızla yürüyelim, bundan sonra kâfi. Hastaneye gidiyorum ama otama olamıyorum. Zira afiyet güvencem yok. Zahir ödeyeceğim? Çalayım mı, çırpayım mı?

Çanakkale Eceabat’ta, Şehitlik Abideleri’nde yatanları tıpkı görsünler. Dört yıl çalıştım, emeğim var, alnımın teri var; orada kimler yatıyor aynı görsünler. 2007’da kuzenimi martir verdim Gümüşhane’dahi. Gidiyorum toplumsal yardıma, ‘Sen bir numara merhale akraba değilsin’ diyor. Kuşkusuz akraba değilim evet? Baba Yarısı çocuklarıyız. Hakeza adalet var mı? ‘Şehit yakınıyım’ deyip otama göremiyorum. Askerimiz, polisimiz neden Suriye’ye gidip savaşsın? Onlar zat toprakları üzere savaşsın. Tığ, öz toprağımız amacıyla savaşalım. Ego bunu istiyorum Sayın Umumi Başkan’ım. Seni da cumhur reisi yerine koparmak istiyorum

Genel Başkan’ım, ben diyorum ki bitirelim bu işi. Gel başımıza, bilcümle bu arada yiyelim diyorum. Diyeceğiz kim Sayın Umumi Başkan’ımla tığ yürümeye varız. Ben MHP’üstelik üyeyim. Zaman de istifamı sunacağım. Tümce görsün.

ŞAYET İSTANBUL SÖZLEŞMESİ GERÇEKLEŞTİRİLSEYDİ BENİM ŞU DAKIKA KIZIM YANIMDA OLURDU”

SEVGİ ARKA: Ben, yıllardır AKP’ye görüş verdim. AKP üyesiydim ve AKP’den CHP’ye geçiş sebebim, Türkiye’nin çıkmaza sürüklenmesi. Hepimiz iki sene zarfında yoksullaştık. Ülke yabancılara peşkeş çekildi. Türkiye satıldı. Yokluk, adaletsizlik aldı başını gitti ve ben imdi CHP’ye katılmaya değişmeyen verdim.

İstanbul Sözleşmesi’ne temas etmek istiyorum. Ego, kızımı karı cinayetine kurban verdim. Boğularak, eşi marifetiyle öldürüldü. Eğer İstanbul Sözleşmesi gerçekleştirilseydi benim şu zaman kızım yanımda olurdu. Ego, siz başımıza geldiğiniz ant İstanbul Sözleşmesi’ni sizin gerçekleştireceğinize inanıyorum. Bu ağırlık şartlar altından bana ve benim yanımda olan il başkanım Mehmet Tahtasız Bey’e ve eş kollarına birlikte sizin huzurunuzda teşekkür almak istiyorum. Bu partide ego güven, merbutiyet, saygıyı gördüm ve katılmaya karar verdim.Share: