İstanbul’un stresinden sıyrılmak amacıyla üzücü evinde asma köprüyle ezgi terası oluşturdu

Gümüşhane’dahi yüklenici İsmet Iri, şehrin stresinden boşanmak için Söğütağıl köyünde kâin biberli eviyle evin karşısında kâin 35 metre yüksekliğindeki kayayı asılı köprüyle birleştirerek kendisine azimet terası yaptı. Balaban, tutum terası üstelik karışma almak üzere hep arazisini ziyaretçilere açtı.

İstanbul’bile canlı yüklenici İsmet Balaban, Gümüşhane’nin Söğütağıl köyünde kâin 2160 rakımlı biberli evini ve arazisini ziyaretçilere açtı. Büyük ayrıca ateş evinin karşısında bulunan 35 metrelik kayayı asılı köprüyle birleştirerek durum terası oluşturdu. Arazisinde ziyaretçilerin ağır ezgi aralık geçirmesi için piknik alanları, mescit, cafe, konukevi ve tandırhane üstelik düz yazı eden Büyük, ziyaretçilerden hiçbir ücret arzu etmiyor. Gurbetten Gümüşhane’da bulunan köylerine mevrut ziyaretçilerin vahim ilgisini calip 35 metre yüksekliğinde tıpkı kayanın üzerinde düz kayran tempo terasına yansımak üzere 40 metre uzunluğundaki köprüyü ağız ağıza özlük imkanlarıyla inşa fail yüklenici İsmet Balaban, bire bir sonraki projesinde ise 200 metre uzunluğunda aynı güreşçi köprüsü dayamak istiyor.

“Burada ziyaretçilerden seçme sevap almıyoruz”

Dokunaklı evinde kurduğu piknik ve tatil alanlarıyla ziyaretçilere güzel aynı ilk kânun etmek niyetinde olduğunu söyleyen İnşaat Mühendisi İsmet Büyük (55), “53 yıl oldu Gümüşhane Söğütağıl köyünden gideli. İstanbul’üstelik yapım mühendisliği yaptığımızdan İstanbul’un stresi ağır. Bu üstelik bizi yorduğu amacıyla memleketimize yazları ansız dönüyoruz. 2160 rakımlı ızdırap evimizde evvel önce benzeri oba kurmakla başladık stres atmak amacıyla daha sonradan sülale yapma ihtiyacı duydum yerey dahi tapulu arazim olduğu amacıyla kendime bir aile altına da tıpkı mescit yaptım. Aradan müddet geçince insanlar burayı nikbet etmeye başladı ve çıktı ziyaretçi gelmeye başladı. Ziyaretçi gelmeye başlayınca piknik alanları yapmaya başladık. 3-4 kıta piknik yeri, konukevi ve tandırhane yaptık. Elan sonradan tıpkısı muallak köprü yaptık. Muallak köprüden bilahare bile karşına aynı cafe yaptık. İstanbul’dan burada köylerine gelenler ayrıca Trabzon’dan bile insanlar gelip burayı ziyaret ediyor. Ziyaretçilere bakım etmeye çalışıyoruz, burada ziyaretçilerden seçkin ücret almıyoruz. Buraya hem biz gelip İstanbul’un stresini atıyoruz hem bile mevrut misafirlerimize burada bir hoş piknik yaptırabiliyorsak ne bahtiyar bize. artık yapacağımız projemiz de yaptığımız mesire alanının üzerine tıpkısı 200 metrelik güreşçi köprüsü düşünüyoruz. Şu anda proje aşamasında. Şu anki köprümüz 40 metre boyunda yerden 35 metre yüksekte. Bunu kendimiz yaptık” dedi.

“Buraya gelenler bir birçok senelik gençleşir”

2160 rakımlı bölgede havanın çokça bozulmamış olduğunu söyleyen ve müzakere amacıyla Kocaeli’den mevrut Ahmet Zerrin, “Kabaköy’dekiler hakeza tıpkı kavuşum olduğunu söylediler. Buradaki İsmet abinin kendisinin şahsi kendisine yaptığını tek ticari amaçlı değil, muallak köprüler, saf dekor. Buraya gelenler herhalde birkaç çağ daha gelse tıpkısı kaç senelik gençleşir diyebilirim. Çokça adamakıllı akman benzeri havası var. Bu asık köprüden geçip buraya çıktığın ahit bire bir tarafta Karadeniz’in yaylaları benzeri tarafta Gümüşhane’nin köyleri, Kale, Kelkit hep dağlar misk kabil ego henüz hangi diyeyim. Hayranım yani. İlk nöbet geldim inşallah bunun devamı peki ve herkese referans ederim. “diye konuştu.

Ziyaretçi Şükrü Bahtiyar bile “Burayı duyduk, daha önceki da geldik. Burayı bir abimiz yapmış, elan ilk familya adına kullanıyormuş. Sonraları asılı güreşçi köprüsü ve piknik alanları kurmuş. Çok adamakıllı olmuş beğendik. Aynı elan hulul arzusundayız. İlginç olan asık köprüsü, havası, yüksekliği böyle benzeri havayı tek yerde bulamazsın. Buradan Gümüşhane’nin merkezine büyüklüğünde neredeyse dağlarını görebiliyoruz.” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANEShare: