Gümüşhane’de köyden mevrut torunlar ilk kez havuzla tanıştı

Gümüşhane’dahi Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü aracılığıyla açılan yüzme kurslarında köyden mevrut çocuklar hayatlarında ilk kez girdikleri havuzda yüzmeyi öğreniyorlar.

Kentte Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’ çerçevesinde ölçülü çalışmalar yekpare hızıyla sürüyor. Proje kapsamında Gümüşhane’nin Torul ilçesine sınırlanmış Altınpınar köyünden site merkezinde kâin Nısıf Olimpik Yüzme Havuzuna mevrut 25 bala hayatlarından ilk defa havuzla tanıştı. Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda cankurtaranların gözetimi altında ahenktar sıra nâkil füru antrparantez Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü’nde görevli yüzme antrenörlerinden terbiye alarak yüzmeyi öğreniyor. Hayatlarında ilk kez havuzla tanışan çocukların mutlulukları ise yüzlerinden okunuyor.

“Çocuklarımız haddinden fazla bahtiyar oldular”

Çocukları ilçelerden ve köylerden yüzme sporu ile takdim etmek amacıyla çalışmalarının sürdüğünü belirten Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Eğitim Uzmanı Osman Yılmazer, “Toyluk ve Spor İl Müdürlüğümüz namına yaz aylarını çocuklarımız daha tınlamalı geçirsinler ve yüzme öğrensinler diye niteleyerek çocuklarımızı form ve ilçelerimizden başkaca köylerden buraya taşıyoruz ve yüzme öğreniyorlar. Çocuklarımız çok mutlu. Çocuklarımız burada yüzme sporu ve havuzla ilk defa karşılaşıyor onlar hesabına çokça mutluyuz. İnşallah Gümüşhane’birlikte yüzme bilmeyen kalmayacak” diye konuştu.

“Haddinden Fazla sevdim umarım tıpkı elan geliriz”

Havuza ilk defa geldiğini ve çok sevdiğini belirten Muhammet Tarık Balkır (13) ise “Havuza ilk kez geldim yüzme bilmiyordum ama buraya gele gele yüzmeyi öğreneceğim. Çok sevdim umarım benzeri daha geliriz” derken, tıpkı özge bala Macit Bilgiç (10) dahi “Havuz haddinden fazla pir, eğleniyoruz, yüzmeyi öğreniyoruz türkçesi haddinden fazla mebzul. Havuza ilk defa geldim, ayrımsız daha katılmak istiyorum” dedi. – GÜMÜŞHANEShare: