CHP’li Torun ve Eş, Mersin’deki yıldırı operasyonunu değerlendirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Mersin’deki PKK/KCK operasyonunda büyükşehir şehremaneti daire başkanının üstelik gözaltına alınmasına ilgilendiren, “Seçim öncesi haddinden fazla düzensiz yaymaca yaptılar. Terörle bizi ilişkilendirmek istediler.” dedi.

Torun, Genel Başbuğ Yardımcısı Aşure Ayı Ayvaz ile fırka umumi merkezinde matbuat toplantısı düzenledi.

Bir kumpasla karşı karşıya olduklarını müstakbel süren Torun, “De bu kumpası kuranlar ülkeyi yönetenler. Seçim öncesi haddinden fazla yapışkan propaganda yaptılar. Terörle bizi ilişkilendirmek istediler. Bu iftiralar gerçekleşmeyince özlük görev alanında olan olayı açıklayamayınca de belediyelerimize yüklenmeye çalışıyorlar. Bu kumpaslarınız bize saf dışı, bunu bilin.” ifadelerini kullandı.

CHP’li belediyelerin göreve geldiklerinden bu yana vatandaşların sorunlarının çözüme odaklandıklarını dile getiren Torun, atılmış tek çamurun belediyelere bulaşmayacağını söyledi.

Torun, gözaltına alınan 14 kişinin sormaca raporu ve adli sicilinin bozulmamış olduğunu dile getirdi.

Gözaltına alınanlardan birinin martir çocuğu olduğunu bildiren Torun, İçişleri Bakanı Soylu’yu istifaya nida etti.

Genel Komutan Yardımcısı Muharrem Ayvaz de yargının cebe namına kullanıldığını savundu.

Eş, “Bu insanları sabahın çok erken saatinde gözaltına aldılar. Çocuklarının yanı sıra. Çocukları düşünmediler. O travmayı düşünmediler. İnsanların lekelenmeme hakkını tek düşünmediler. Bilahare ne oldu, hepsi erkin bırakıldı. Serbest çoğaltmak zorunda kaldılar. Biz tüm ifadeleri, dosyayı inceledik, dosya tamtakır.” diyerek konuştu.

Share: