Muharrem Koca: “Fotoroman Süleyman Gene Yazıyor. Senin İstihbaratla, Milli Defans Bakanlığı’yla Tıpkı Kavgan Varsa Bunu CHP Üzerinden Yapamazsın”

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Muharrem Koca, “Fotoroman Süleyman gine yazıyor. Süleyman Aristokrat’ya buradan davet etmek istiyoruz: Senin istihbaratla, senin Milli Savunma Bakanlığı’yla tıpkı kavgan varsa bunu CHP üzerinden yapamazsın. Buna asla izin etmeyiz. Bu fotoroman işiyle İçişleri Bakanlığı yapılmaz. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti tarihinin yeryüzü basiretsiz İçişleri Bakanı’yla alın karşıyayız” dedi.

CHP Ahbaplık ve Seçim İşlerinden Mesul Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve CHP Yerli Yönetimlerden Mesul Umumi Başkan Yardımcısı Seyit Torun, öğür genel merkezinde matbuat toplantısı düzenledi. Erkek, şunları söyledi:

” Mersin Ağacı’birlikte namert terör örgütünün bir saldırısı gerçekleşti. Sözlerimize önceden bu yıldırı saldırısı sonucunda martir olan polisimize ayrımsız öğün daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Milletimizin başı salim olsun. Çorlu polisimize birlikte evgin şifalar diliyoruz.

“BİR ŞEHİDİMİZİN OĞLUNU DA PKK YILDIRI ÖRGÜTÜYLE İLİŞKİLENDİRMEYE KALKTILAR”

Bu yıldırı eyleminden aynı aktarılma sonradan Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyemize üstelik benzeri faaliyetler yapıldı ve Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyemizin 14 çalışanı biri kat başkanı 13 modül iştirakçi, gözaltına makbuz. Maalesef, saray iktidarı ve İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, yargıyı zırh olarak kullanıp bu yıldırı eylemiyle Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi’ni ilişkilendirmek istedi amma bittabi ki gelişigüzel antlaşma olduğu kadar başaramadı. Bu insanları sabahın haddinden fazla erken saatlerinde gözaltına aldılar. Çoluklarının çocuklarının yanında. Çocukları düşünmediler. O çocukların yaşayacağı travmayı düşünmediler. İnsanların lekelenmeme hakkını hiç düşünmediler. Sonra ne oldu? Hepsi azade bırakıldı. Başıboş bırakmak zorunda kaldılar. Çünkü, biz bütün ifadeleri, dosyayı inceledik. Dosya tamtakır. Tamtakır tıpkısı dosya üzerinden asılsız, mesnetsiz bir dosya üzerinden insanları lekelemeye ve Büyükşehir Belediyemize, başkanımıza değer suikastı yapmaya çalıştılar. Zira, Mersin Büyükşehir Belediyemiz 11 bin çalışanıyla haddinden fazla kalburüstü işlere imza atıyor. Temel çor bu. Ulus İttifakı belediyelerinin hizmetlerini acaba şüphesiz engelleyebiliriz? Dediler kim ‘Bu anket silahlı terör örgütü kapsamında yürütülüyor.’ Silahlı yıldırı örgütü kapsamında tıpkı soruşturmanın sonucunda tıpkısı dirilik tutuklu. Elbet ayrımsız örgütse bu? Silahlı yıldırı örgütü varmış beyninde. Ama tıpkı birey tutuklandı. O da ofis başkanı, o birlikte bilinmeyen tanık ifadesiyle. Tek tutamak bulamadılar. Gine aynı bilinmeyen tanık ayarlamışlar. Muamma şahit beyanıyla tıpkı insanı tutukladılar. Henüz da yaslı olanı gözaltına aldıkları, sabahleyin erken saatte evinden gözaltına aldıkları işçilerden biri dahi ayrımsız şehidimizin oğlu bundan sonra. Ayrımsız şehidimizin oğlunu birlikte PKK yıldırı örgütüyle ilişkilendirmeye kalktılar. Bu kadar acz içre bire bir iktidarla maalesef cebin karşıyayız.

“SENİN İSTİHBARATLA, SENİN MİLLİ SAVUNMA BAKANI’YLA BİR KAVGAN VARSA BUNU CHP ÜZERİNDEN YAPAMAZSIN”

Bu insanların adli sicil kayıtları bozulmamış. Bu insanlar, işe alınırken düzenlilik soruşturmalarını Büyükşehir Belediyesi mi yapıyor? İçişleri Bakanlığı, valilikler yapıyor. Adli sicil kaydını Hak Bakanlığı veriyor. Siz komplo mı kuruyorsunuz insanlara, belediyelere? Tek ant unutulmasın kim kamu sıra soruşturmaları, davaları ayrımsız bölüm dirimsel kesinkes çöker. Bu bile doğrusu bildirme başında çöktü amma yara olan İçişleri Bakanı’nın ve iktidarın yargıyı silah adına kullanıp haysiyet suikastları yapması. Sayın Süleyman Soyluya buradan çığırmak istiyoruz: ‘Bu yersiz işlerden vazgeçin. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bile 557 yıldırıcı vardı. Hangi oldu? Nerede bu teröristler?’ Süleyman Aristokrat meşruhat yapıyor. Bu yıldırı eylemini gerçekleştiren kişiler, paramotorla 13-14 saat uçmuşlar. Dağları aşmışlar. Sınırları aşmışlar. Fotoroman Süleyman gine yazıyor. Süleyman Soylu’ya buradan seslemek istiyoruz: Senin istihbaratla, senin Milli Savunma Bakanlığı’yla bire bir kavgan varsa bunu CHP üzerinden yapamazsın. Buna asla izin etmeyiz. Bu fotoroman işiyle İçişleri Bakanlığı yapılmaz. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti tarihinin sunma sağgörüsüz İçişleri Bakanı’yla alın karşıyayız. Karıştırmak lazım Süleyman Aristokrat’ya. Bu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki 557 yıldırıcı nerede? Sezgin Yağmur Korkmaz nerede şu anda? Nerede yargılanıyor? Nasıl kaçtı? Mafyadan her kamer 10 bin dolar alan siyasetçi nerede? Uyuşturucu baronları nerede? Bunların sorularını cevaplasın ve derhal istifa etsin. Süleyman Soylu, eğer birazcık erdemi varsa istifa etmeli.

“ADALETİN TECELLİ ETMEDİĞİ BİR ÜLKEDE ATLATMAK DAHI OLAMAZ. İŞ BILE IMKÂNSIZ. SAVMAK BIRLIKTE OLAMAZ”

85 milyon cemiyet, bütün adalete susadı. Adaletin cilve etmediği bire bir ülkede NAN da olamaz aksiyon bile olmaz aldatmak dahi imkânsiz. Bakın bugün Çorlu katar katliamının davası var. Evladını kaybeden anneler, babalar türe arıyor. Erte Ankara Gar katliamının davası var. Yüzün üzerinde insanımızı, gençlerimizi kaybettik. Hastalık? Maatteessüf bu hastalıklı hesap cihetiyle. Sizin hangi yaparsanız yapın bizim belediyelerimizi engellemeye gücünüz yetmeyecek. Şurası da katiyen unutmayın. Tek sormaca, tek sorun hiçbirimize tıpkı milimetre de düşüncesiz aşama attıramaz. Ülfet üstelik sonuna kadar değme şeyi izlem değer, bu hukuksuzlukları yapanlar tıpkı devir gelir müstakil ve etkisiz hüküm önünde hesap verir.”

Share: