Seyit Torun: “İktidar Zayıflık İçerisindedir. Bu İçişleri Bakanı Görevini Yapamamaktadır. Bir Tane Derdi Bizim Belediyelerimizdir”

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ” Mersin’da maalesef ululuk aracılığıyla tıpkısı ünsiyet katliamı yaşanmıştır. Yıldırı örgütü faaliyetini engelleyemeyenler akılları vakit hemencek Sazak Büyükşehir Belediyemizi da bu işin içine karıştırarak tıpkı suçlu halk, bir suçunu tahfif çabası içine girmiştir amma bu çökmüştür. Bu kudret zafiyet içerisindedir. Bu İçişleri Bakanı görevini yapamamaktadır. Biricik derdi bizim belediyelerimizdir” dedi.

CHP Ahbaplık ve Seçme İşlerinden Sorumlu Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun ve CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Komutan Yardımcısı Aşure Ayı Erkek, parti umumi merkezinde matbuat toplantısı düzenledi. Torun, şunları söyledi:

“Bire Bir kumpasla cebin karşıyayız. Yani, da bu kumpası kuranlar ülkeyi yönetenler. Bu daha de çığlık. Intihap öncesi haddinden fazla kirli propaganda yaptılar. İşte su okumalarını terör örgütlerine yaptıracaklar, terörle bizi vurmak için temas tip iftiraları ortaya koydular. Amma bu iftiraları gerçekleşmeyince özlük sorumluluğunda olan, kendinin fariza alanında olan olayı açıklayamayınca birlikte o geçmişin yarattığı herhalde algıyla birlikte belediyelerimize yüklenmeye çalışıyorlar.

“BİZİM BELEDİYELERİMİZ SÜFLI ŞU ANDA GÖREVE GELDİKLERİNDEN BU YANA VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE ODAKLANDI”

Bu kumpaslarınız bize işlemez. Bunu bilin. Bir Zamanlar üstelik yaptınız bugün da yapıyorsunuz, erte üstelik yapabilirsiniz. Hiç maslahat değil. Bizim belediyelerimiz siktirici şu anda göreve geldiklerinden bu yana vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne odaklandı. Rastgele çeşit baskıya, engellemelere, tehdide, kamu kaynaklarının kapatılmasına karşın vatandaşlarımızın sorunlarını hal gayreti içerisindeler. Siz hangi yaparsanız yapın onları engelleyemezsiniz. Katiyen ve katiyen attığınız tek çökelge dahi onlar ulaşmaz. Bakın Mersin Ağacı’da sayın Umumi Komutan Yardımcımın dahi anlatım ettiği kabil aynı garabetle karşı karşıyayız. Soruşturma raporu, akman 14 kişinin. Adli sicili saf, burada belgeleri. Hep bunlara rağmen diyorsunuz ki ‘Yıldırı ile ilişkilendirerek haydi kadın sizi gözaltına aldık.’ Böyle ayrımsız madde cins mi? Da üstelik gözaltına alınanlardan biri, şehit çocuğu. O yıldırı saldırısında o şehit çocuğu üstelik oradaymış. Babası şehit olurken o üstelik oradaymış. Siz ona bu yaşadığı travmadan bilahare eksantrik ayrımsız sarsıntı yaşatıyorsunuz. Yani terör örgütünün yaşattığı travmadan daha dokunaklı tıpkısı sarsıntı yaşatıyorsunuz. ve bakın daire başkanı, gözaltına aldıkları ofis başkanı kayyum döneminde başbuğ yardımcılığı yapmış. ve izzet memuru. Apar topar sabaha alın çocuklarının eşinin evde bulunduğu o sabahta o travmayı o aileye yaşatıyorsunuz. Bu, Türkiye Cumhuriyeti’hangi yakışmıyor. Aşaği özlük beceriksizliğinizi, kendi basiretsizliğinizi aklınız ilk kânun belediyelerimizle ilişkilendirerek kendinizi aklamaya çalışıyorsunuz. Hani pabuç numarasına büyüklüğünde biliyordunuz? Hani kuş uçsa haberiniz vardı? Paramotorla geldi diyorsunuz. Şu büyüklüğünde saat uçtu diyorsunuz. Maharet kendisine gibi değil bile o büyüklüğünde uçması. Daha sınırdan geçenden haberiniz namevcut. Hani kuş uçmazdı.

“BİZİM BELEDİYELERİMİZLE MÜSADEME. GİT MIZRAP TACİRLERİYLE KAVGA. GİT TERÖRLE KAVGA”

Burada alelade görüyoruz kim bu İçişleri Bakanı suçlunun peşinde değil. Bir Tane derdi acep ego bu CHP’li belediyelere lacerem yanlışlık bulaştırırım? Bunları şüphesiz görevden aldırırım, bunların konusunda zahir giderim, bunların gayreti içerisinde. Fotoroman Süleyman gene söylüyorum. Bak bizim belediyelerimizle çarpişma. Git uyuşturucu tacirleriyle uğraş. Git terörle çekişme. Zamanını onlara harca. Bizde aynı öz bulamazsın. Biliyoruz İçişleri Bakanlığı’nda tıpkısı birim kurdun. Sonsuz belediyelerimize ağırbaşlılık kuruyorsun, daim denetmen gönderiyorsun. Suç bulamayınca diğerini gönderiyorsun. Tığ bunları biliyoruz ama bunların sana faydası olamaz. Yaranamazsın. Şayet bakansan, bakanlığına uygun işlemler yap. Yakışmadığın da beyninde, kurumlu bire bir davranış göster ve istifa et. Rüya bu milletin yakasından. Mersin Ağacı’dahi maalesef izzet eliyle bire bir hususiyet katliamı yaşanmıştır. Terör örgütü faaliyetini engelleyemeyenler akılları fasıla acilen Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyemizi dahi bu işin içine karıştırarak tıpkı suçlu avam, aynı suçunu tahfif çabası içine girmiştir ama bu çökmüştür. Bütün milletimizin gözünün önünde dahi görülmüştür ki bu kuvvet zayıflık içerisindedir. Bu İçişleri Bakanı görevini yapamamaktadır. ve biricik derdi bizim belediyelerimizdir. Gine uyarıyoruz, buradan savmak çıkmaz. Bizim belediyelerimiz tamamen sorunların çözümüne odaklandı. Siz bizim belediyelerimize teşekkürname edin.

Sazak Büyükşehir Belediye Başkanıma çok teşekkürname ediyorum. Bu süreci haddinden fazla adamakıllı yönetti. Mersin Büyükşehir inanılmaz amal da başarıyor. Mersin Ağacı’in sorunlarını halletmek için ciddi benzeri çaba ortamında. Amma anlaşıldı kim bu mahsus çevreleri tasalı, bozuk ediyor. O yüzden önünü lacerem kesebiliriz, acaba motivasyonunu lacerem bozabiliriz bunun gayreti içindeler. Ne yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar, inşallah yerelden genele iktidarı kuracağız. ve bu ülkede barışı huzuru refahı bilcümle bu arada ortaya koyacağız.”

Share: