CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Giresun’da esnafı görüşme etti Açıklaması

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Giresun’de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, türlü programlara süzülmek üzere geldiği kentte Gazi Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti. Gâh dükkanlara giren Kılıçdaroğlu, aksiyon yeri sahibi ve çalışanlara kolaylıklar diledi, vatandaşlarla dostane etti.

Kılıçdaroğlu, ana yol üstünde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, haddinden fazla pir aynı ülkede yaşadıklarını söyledi. Yöntem hariç seçkin şeyin çok pir olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsanımız evire çevire, doğamız, çevremiz güzel. Denizlerimiz fena hâlde, ırmaklarımız güzelce, gelişigüzel şeyimiz güzel. Bu güzel ortamda hepimiz dirlik içinde sürdürmek istiyoruz. İstiyorum kim bu ülkenin esnafı kazansın, balıkçısı kazansın, çiftçisi kazansın. İstiyorum ki bu ülkenin emekçisi bayındır geçinebilsin. İstiyorum kim bu ülkede gelişigüzel bala temel eliyle yatağa sağlık içerisinde yatırılsın. İstiyorum ki bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında, parklarında hep dirlik süresince gezebilsin, eğlenebilsin. İstiyorum ki anneler ve babalar çocuklarını üniversiteye gönderirken yaşayış ortamında gönderebilsinler. Daraç sorunu mu var? Hakeza bir sorununun olmadığı benzeri Türkiye istesinler.”

Seçme evde dirlik ve bereket olmasını istediğini tamlayan Kılıçdaroğlu, “Hep kötülüklerden bu ülkenin arınması gerektiğine inanıyorum ve bunun için savaşım ediyorum. Benim mücadelem doğruluk mücadelesidir, türe mücadelesidir, insan hakları mücadelesidir. Benim mücadelem emeklinin, zabıtanın, işçinin, memurun, öğretmenin mücadelesidir.” dedi.

Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“İstiyorum kim bedavadan kazananlar değil, karşı teriyle kazananlar toplumun önünde olsun, karşı terine ayar verilsin. Şunu Giresunlu hiçbir kardeşimin unutmamasını istiyorum, Bay Kemal’in hedefi, Bay Eksiksizlik’in isteği, Mösyö Eksiksizlik’in bilcümle amacı esnafın kazanması, işçinin kazanması, emeklinin kazanması, memurun kazanması, öğretmenin kazanması, göçüm şoförünün kazanması, otobüs şoförünün kazanması, tır şoförünün kazanması, herkesin, cebin teri dökenlerin kazanmasıdır. Bay Kemal’in hedefi odur. Mösyö Kemal’in hedefi 5’li çetelerine adisyon sormaktır. 5’li çeteler kazanacak, 5’li çeteler bu milleti soyacak, bay Kemal seyredecek… Yemezler. Sonuç kuruşuna büyüklüğünde alacağım. Kim tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemişse onun hesabını soracağım. Kimse kusura bakmasın.”

Kendilerinde belirsiz kapaklı hisse senedi olmadığını, her şeyin çıplak ve milletin uğrunda olacağını aktaran Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Milletten meçhul hiçbir madde olamaz. Kere yaptın, güreşçi köprüsü yaptın. Kaça yaptın? Muhtemelen değil. Çetelere mülk anlaşılan değil. Bunların tamamını alacağız. Bu esnaf kazanacak kardeşim. Buradaki pastane kazanacak kardeşim. Fındık üreticisi kazanacak kardeşim. Söylüyorlar, Ferrero geldi buraya, değil mi? On Paralık bulut etmeyin kardeşim. Benim nasyonalizm anlayışımda önceki benim milletim kazanacak. Ilk bu büyüklük kazanacak. Bu ülkenin fındık üreticisi kazanacak. Haksızlığı önleyemezler çünkü hükümsüzlük yapıyorlar. On Paralık endişe etmeyin bu kardeşiniz hep haksızlıkları bitirecek. Zira benim saraylarda süregelmek kabil tıpkı hedefim bulunmayan. Bize eğer bir bulunak olacaksa adresin yeri bellidir. O dahi Çankaya’dır. Kimesne endişe etmesin. Fakirin fukaranın olduğu ülkede saraylar olmaz arkadaşlar. Fakirin fukaranın olduğu yerde önceki fakirliği fukaralığı bitireceksin. Onu bitirmiyorsan sen illet siyaset yapıyorsun. Ne gerekçeyle siyasa yapıyorsun. Bir şey henüz söyleyeyim, onu de herkesin bilmesini isterim. Siyasete atılmış koca zenginleşiyorsa bilin ki sizin hakkınızı yiyordur. Bilin ki alın terini çalıyor, siyasete giren adam zenginleşemez, köşeyi dönemez. Bunu da herkesin bilmesini isterim.”Share: