Kılıçdaroğlu, Giresun’bile: “Bize Eğer Bir Bulunak Olacaksa, Adresin Yeri Bellidir. O da Çankaya’dır”

Olgun: TAMER ARDA ERŞİN- Müşteri: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Giresun’üstelik esnaf ziyaretinin arkası sıra yurttaşlara “Hiç keder etmeyin. Bu kardeşiniz, bilcümle haksızlıkları bitirecek. Zira benim saraylarda daim olmak üzere bir hedefim yok. Bize şayet tıpkı adres olacaksa, adresin yeri bellidir. O birlikte Çankaya’dır. Kimesne endişe etmesin. Fakirin, fukaranın olduğu tıpkısı ülkede saraylar olanaksız” diye seslendi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Giresun’bile bu sabahleyin fındık harmanı ziyaretinin ardından Gazi Caddesi’nde esnafın sorularını dinledi ve caddede kendisini bekleyen yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, yurttaşların bütün sorunlarını çözülmesi amacıyla savaşım ettiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Beni mücadelem adalet mücadelesidir. Türe mücadelesidir. İnsan hakları mücadelesidir. Benim mücadelem emeklinin, zabıtanın, işçinin mücadelesidir. Memurun, öğretmenin mücadelesidir. Benim mücadelem doğruluk mücadelesidir. Adalet mücadelesidir. Bu mücadeleyi yapıyorum. İstiyorum kim avantadan kazananlar değil cebin teri ile kazananlar toplumun önünde olsun. Alın terine değer verilsin. Giresunlu tek kardeşimin şunu unutmamasını istiyorum. Mösyö Kemal’in hedefi, istediği, bütün amacı esnafın, işçinin, emeklinin, memurun, öğretmenin, taksi şoförü, otobüs şoförü, TIR şoförünün kazanması. Herkesin, karşı teri dökenlerin kazanmasıdır. Mösyö Kemal’in hedefi odur. Mösyö Eksiksizlik’in hedefi Kentet Çetelerden adisyon sormaktır.

Beşli Çeteler kazanacak, Muhammes Çeteler bu milleti soyacak. Yemezler, yemezler. Son kuruşuna büyüklüğünde alacağım. Ki tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemişse onun hesabını soracağım. Kimse kusura bakmasın. Bakın bu kadar belirgin ve kesin söylüyorum. Bilinmedik, kapaklı hareket namevcut bizde. Biz bile seçkin öz peyda. Rastgele madde milletin uğrunda olacak. Milletten bilinmedik tek şey mümteni. Kez yaptın, köprü yaptın, kaça yaptın? Belli değil. Çetelere mülk, galiba değil. Bunların tamamını alacağız. Bu esnaf kazanacak, pastacı kazanacak, fındık üreticisi kazanacak kardeşim.”

“ADRES ÇANKAYA”

Kılıçdaroğlu, adlı aynı çikolata firmasının Giresun’a geldiğini ve kötümser fiyattan fındık aldığını kaydederek, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Tek keder etmeyin kardeşim. Benim nasyonalizm anlayışımda geçmiş milletim kazanacak. Bu ülkenin üreticisi kazanacak. Onlar haksızlığı önleyemezler, zira hükümsüzlük yapıyorlar. Tek bulut etmeyin. Bu kardeşiniz, bütün haksızlıkları bitirecek. Çünkü benim saraylarda sürmek gibi bir hedefim yok. Bize şayet bire bir bulunak olacaksa, adresin yeri bellidir. O birlikte Çankaya’dır. Kimse keder etmesin. Fakirin, fukaranın olduğu aynı ülkede saraylar olamaz. Fakirin, fukaranın olduğu yerde ilk fakirliği bitireceksin. Bunu bitirmiyorsan sen sebep siyaset yapıyorsun. Siyasete atılmış âdem zenginleşiyorsa bilir ki sizin hakkınızı yiyor. Bilin kim sizin cebin terini çalıyor. Siyasete giren kayırıcı zenginleşemez, köşeyi dönemez.”Share: