Kılıçdaroğlu, üreticilerle fındık seçti

Partisinin grup toplantısı ve tıpkısı dizi ziyaretler amacıyla Giresun’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, fındık harmanında üreticilerle buluştu.

Giresun’a mevrut CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bulancak ilçesi Yalıköy köyünde fındık üreticileriyle buluştu. Harmanda fındık seçen kadınlarla dostça ederek, “Çürükleri ayıklıyorsunuz değil mi? İnşallah Türkiye’deki çürükleri ayıklayacağız” diyen Kılıçdaroğlu, elan sonra kendisi bile fındık seçerek üreticileri dinledi.

Kadın üreticilerle çay içerek dostane eden Kılıçdaroğlu’na kadınlar, “Fındık en birkaç 75 TL olmalıydı” temennisinde bulundu. Kılıçdaroğlu ise “Peki üreticiler emeğinin karşılığını katiyen almalıydı ama inşallah bugünkü fiyattan henüz dahi aşağılara düşmez. Benzeri üstelik fiyatların sukut tehlikesi bulunuyor” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun, karı üreticilerle kardeş kardeş ederken yanına gelen Atlas isimli kediyi de sevip ilgilenmesi dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, üreticilerle sohbetinin arkası sıra Yalıköy Camii Kütüphanesi’ne geçti. Kütüphaneyi gezen ve tezkere desteği sözü veren Kılıçdaroğlu, basına vabeste gerçekleştirilen muhtarlar ve sivil topluluk teşekkül temsilcileri toplantısına katıldı. – GİRESUN

Share: