Afyonkarahisar’da 1922 metrelik Türk bayrağıyla gidiş yapıldı

Afyonkarahisar’birlikte Büyük Taarruz’un 100. yılı dolayısıyla kentte 1922 metre uzunluğundaki Türk bayrağıyla yol düzenlendi.

İstiklal Mahallesi’ndeki Oran Akarsu İşleri (DSİ) 183. Ofis Müdürlüğü önünde 1922 keşşaf ve gençle başlayan yürüyüşte, Afyonkarahisar Belediyesi Mehterhane eşliğinde aktiflik boyunca çeşitli marşlar seslendirildi.

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, DOĞRU Fırka Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, İbrahim Yurdunuseven ve MHP Afyonkarahisar Mebus Mehmet Taytak ve memleket protokolünün birlikte katıldığı yol, Galibiyet Meydanı’nda sona erdi.

Güzergah süresince vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak yol yapanlara destek oldu.

Yürüyüş böylelikle keman sanatçısı Sevgili Anderson’un dinleti verdi.

Vali Yiğitbaşı, konser sonrası yaptığı konuşmada, zaman 19.22’birlikte başlattığımız 1922 metrelik Türk bayrağıyla yürüyüşün izci ve gençlerle gerçekleştirildiğini söyledi.

Yürüyüşün hararetli ve çalım verici olduğunu dile getiren Yiğitbaşı, şöyle konuştu:

“Yürüyüşün ardından Sevgili Anderson’un muhteşem performansını izlemiş olduk. Bu kalp mahmul ve tarihi anlarda kasırga ile hüznü aynı arada yaşadık. Afyonkarahisar’dahi sahne aldığınız için teşekkürname ediyoruz. Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığımız ile İzcilik Federasyonumuza dahi çokça teşekkürname ediyoruz.”

Yiğitbaşı, artist Anderson’a çiçek arz ederek, konser amacıyla teşekkür etti.Share: