Kütahya’da bora; öz taştı, bazen aile ve iş yerlerini akarsu bastı

KÜTAHYA’bile deli dolu olan bora dolayısıyla cadde ve sokaklar göle döndü, bir nice familya ve hareket yerini su bastı. Porsuk köyünde de Kürtler Deresi taştı. Köylüler, taşan suların evlerine girmemesi amacıyla bir nice noktaya saf kurdu.

Kentte etkili olan sağanak günlük yaşamı ve trafiği kontra etkiledi. Yağmura tedariksiz yakalananlar, sadık yerlere ve saçak altlarına sığındı. Fatih Hükümdar Mehmet Bulvarı, Dumlupınar Bulvarı ve Yunusemre Caddesi ile Kütahya-Afyonkarahisar uğrunda çetin su birikintileri oluştu. 100. Sene, 30 Ağustos, Saika Beyazıt ve Bahçelievler mahallelerinde bazen karı ve hareket yerlerine su bastı. İl Emniyet Müdürlüğü’ne tutkun trafik ekipleri, yolda artan araçlar zımnında Dumlupınar Bulvarı’nı trafiğe kapattı.

DERE TAŞTI, KÖYLÜLER SET KURDU

Kütahya kent merkezine 20 kilometre mesafedeki Pörsümüş köyünde dokunaklı yağışın ardından Kürtler Deresi taştı. Köylüler, taşan suların evlerine girmemesi üzere bir nice noktaya zümre kurdu. Gelgel sıcaklığının 18 dereceye düştüğü kentte, sağanağın aralıklarla süreceği bildirildi. Bölge Durum ve Er Ikaz Merkezi’den yapılan açıklamada bile “Kuvvetli yağışlar beklendiğinden apansız dominant, taşma, yıldırım, domestik mahmul yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar kadar olumsuzluklara cebin titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir” denildi.

Share: