Yıldırım, “EYT işlemlerini aldığımız önlemlerle pöçük oluşmaksızın yürütüyoruz”

Toplumsal Düzenlilik Kurumu Karabük İl Müdürü İsmail Saika, aldıkları önlemlerle emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişik kanunun Resmi Gazete’üstelik yayımlanmasının arkası sıra referans işleyen vatandaşların müdürlüklerde çokluk oluşturmasını engellediklerini belirtti.

EYT çerçevesinde emeklilikte yaşa takılan vatandaşların işlemlerini başlattıklarını anlatım eden Saika, “Toplumsal Asayiş Kurumu Karabük İl Müdürlüğü ve Safranbolu Minval Müdürlüğünde önce günden itibaren benzeri talep arzı oldu dolaysıyla bizde muktezi önlemlerimizi aldık vatandaşlarımızı geçmiş gelecek noktasında akıllıca bire bir şekilde karşılayarak taleplerinin akıllıcasına bir şekilde işleme alınması noktasında formların doldurulmasına müteveccih desteklerimizle bunları aldık ve hızlı tıpkı şekilde de kayda alarak formları işlemleri yürütüyoruz. Dolaysıyla Karabük İl Müdürlüğü ve Safranbolu’dahi murat olsa dahi her pöçük oluşmaksızın bu işlemleri yürütmeye bitmeme ediyoruz” dedi.

“Vatandaşlarımızın şurası bilmesi lazım bugün 3 Mart resmi gazetede yayınlandıktan sonraları talepler alınmaya başlandı” diyen Sebep, “Ayın başı ve ayın sonu ortada benzeri ayırt bulunmayan. 3 Mart’ta de talepte bulunan bire bir vatandaşımızın mahiye başlama tarihi 1 Nisan olacağı amacıyla gecikmiş tıpkı kapsam bahis konusu değil benzeri paniğe lüzum namevcut. Mart ayı süresince her tarihte başvurusunu lüzumlu e-fehamet üzerinden veya gerekse el kitabı yerine gelip müracaat yapması halinde gelişigüzel hak kaybı olmayacak ilk aylığını 1 April’dan kaynatmak için almaya başlayacak üste Ramazan Bayramı münasebetiyle birlikte geçmiş ikramiyeye birlikte cemaat reşit olacaklar. Şuanda gelişigüzel ülkü gözükmüyor, zaruri önlemimizi aldık şimdiden zor olacak vatandaşlarımıza şiddetli olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. – KARABÜK

Share: