Saika, “EYT işlemlerini aldığımız önlemlerle pöçük oluşmaksızın yürütüyoruz”

Toplumsal Güvenlik Kurumu Karabük İl Müdürü İsmail Yıldırım, aldıkları önlemlerle emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilgilendiren kanunun Resmi Gazete’birlikte yayımlanmasının ardından başvuru fail vatandaşların müdürlüklerde bahir oluşturmasını engellediklerini belirtti.

EYT çerçevesinde emeklilikte hoşnutluk takılan vatandaşların işlemlerini başlattıklarını anlatım fail Yıldırım, “Toplumsal Asayiş Kurumu Karabük İl Müdürlüğü ve Safranbolu Şekil Müdürlüğünde evvel günden itibaren benzeri temenni arzı oldu dolaysıyla bizde zaruri önlemlerimizi aldık vatandaşlarımızı önce karşılama noktasında akıllıca benzeri şekilde karşılayarak taleplerinin akilane ayrımsız şekilde işleme alınması noktasında formların doldurulmasına yönelik desteklerimizle bunları aldık ve hızlı ayrımsız şekilde üstelik kayda alarak formları işlemleri yürütüyoruz. Dolaysıyla Karabük İl Müdürlüğü ve Safranbolu’bile arzu olsa da gelişigüzel kuyruk oluşmaksızın bu işlemleri yürütmeye devam ediyoruz” dedi.

“Vatandaşlarımızın şunu bilmesi geçişsiz zaman 3 Mart resmi gazetede yayınlandıktan sonra talepler alınmaya başlandı” diyen Saika, “Ayın başı ve ayın sonu ortada bir fark namevcut. 3 Mart’ta bile talepte bulunan bir vatandaşımızın aylık bidayet tarihi 1 April olacağı için gecikmiş tıpkısı kapsam söz konusu değil bir paniğe ister yok. Mart ayı ortamında her tarihte başvurusunu lüzum e-mehabet üzerinden veya gerekse manuel kendisine gelip müracaat yapması halinde gelişigüzel doğruluk kaybı olmayacak geçmiş aylığını 1 Nisan’dan lakırtı etmek için almaya başlayacak başkaca Şeker Bayramı münasebetiyle bile önceki ikramiyeye dahi sahip reşit olacaklar. Şuanda rastgele dava gözükmüyor, gerekli önlemimizi aldık şimdiden zor olacak vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. – KARABÜK

Share: