Serencam zaman marifet… Denizlispor kafilesinin ilçe hatırat kamerada (Katma Görüntü)

– Denizlispor kafilesinin kaymakamlık ajanda kamerada

Kazada yaralananların tedavisi sürüyor

DENİZLİ – Boluspor maçı sonrası kente dönme ayırmak üzere yola çıkan Denizlispor’un ikinci aracı, Afyonkarahisar’da kontrolden çıkarak taraf yattı. 3 topçu ve 2 personelin yaralandığı kaza hatıra düzenlilik kameralarına yansıdı.

Evciler ilçesine sınırlı Gökçek Mahallesindeki kavşakta meydana mevrut kazada; Boluspor maçı sonrası süresince personel ve zihayat futbolcuların bulunduğu toplam 12 güç, İsmail Gürpınar’ın kullandığı 20 AAG 263 plakalı minibüs ile yola çıktı. Sabaha cebin saat 05.00 sularında kontrolden çıkan dil, canip yatarak sürüklendi. Görüngü hesabına giden sağlık görevlileri, futbolcu Ahmet Tekin, Mehmet Eren Sıngın, Samet Emre Çağ ile kulübün basın danışmanı Altay Varol ve malzemeci Özlem Karakaya’yı yaralı namına hastaneye kaldırdı. Hafif yaralılar ise olay durumunda yapılan ilk müdahaleyle taharri amaçlı hastaneye kaldırıldı.

Yaralılardan Korkunç Karakaya’nın Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde, 3 futbolcu ve 1 personelin ise Hususi Denizli Tekden Hastanesi’nde tedavileri sürerken, durumlarının ise ferah olduğu öğrenildi. Hastanede tedavisi süren Samet Emre Devir, uyudukları üzere kazayı hatırlamadığını söyleyerek, “Uyuyorduk hepimiz, o yüzden kazanın farkında değildik. Uykudan uyandık ağaç makine taraf yatmıştı. Arkadaşlarımızı kaldırdık. Farklı arkadaşlarımızda haddinden fazla dokunaklı benzeri molekül olduğunu söylemediler” dedi.

“Virajı dönerken arabanın kaydığı gözüküyor”

Haberi alır almaz hastaneye koşan Denizlispor Başkanı Mehmet Maharetli, “Denizlispor’umuza önceki olsun, sabahleyin bedbaht ayrımsız kaymakamlık gerçekleşti. Kazayı işleyen topluluk otobüsümüz değil amma onun arkasında izlem eden temas devir götürdüğümüz ikinci benzeri aracımız oluyor. Bu aracın zarfında üstelik açıklık olduğu üzere gayrı futbolcu arkadaşımız buraya geçiyor. Sabah 5 saatlerinde kaza meydana mevrut. Bazen futbolcu arkadaşlarımızda problemler var. Virajı dönerken arabanın kaydığı gözüküyor. Sebebi araştırılıyor. Uğraş değil hoppadak viraja girerken kayma kadar duruyor” ifadelerini kullandı.

“Şuan kimsenin dirimsel tehlikesi namevcut”

Özel Denizli Tekden Hastanesi’nin Başhekimi Umumi Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Uğurlu, “Bizim üzere sevindiren durum sunu azından fert kaybının olmaması. Şuan kimsenin hayati tehlikesinin bulunmayan kendisine görüyoruz ama topçu arkadaşımızın tıpkısı tanesinin birkaç kırığı var, onun tedavileri yapılıyor. Otama takiplerinin katiyen bitmeme etmesi gerekiyor. Güdük zamanda tedaviler yapılarak hastaların sağlığına kavuşmasını ümit ediyoruz. Ahmet Tekin’nin kemiğinde kırık var, içlerinde yeryüzü ciddisi o. Gayrı arkadaşlarımızda bayağı ezilme ve sıyrıklar kâin” dedi.

Kaza hatıra kamerada

Denizlispor kafilesinin kaymakamlık andaç kameraya yansıdı. Görüntüler kontrolden çıkan aracın sıkı bir şekilde zayi canip yatması saha alıyor.

Share: