Serencam dakika haberi | İstanbul’daki lehtar kavgası sırasında cebe kullanan kaknem tutuklandı

İstanbul’birlikte, Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Ayak Topu Kulübü arasındaki karşılaşma sonrasında taraftarlar beyninde çıkan olaylarda zırh kullandığı tayin edilen berbat tutuklandı.

Bölgesel Tıfıl Grup (BAL) 11’inci kadro müsabakasında 9 Ekim’de yapılan maçın arkası sıra cebe kullandığı amacıyla gözaltına alınarak “genel güvenliğin düşünülerek tehlikeye sokulması” ve “6136 basit kanuna aykırılık” suçlarından adliyeye sevk edilen ibret S.A’nın tutuklanmasına değişmeyen verildi.

Olay

İstanbul Güven Müdürlüğü ekipleri, BAL 11’inci takım müsabakasında 9 Ekim’de Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Ayak Topu Kulübü ortada Kağıthane Yeşilce Spor Tesisi’nde oynanan ayak topu müsabakasında, dağılan taraftarlar arasında kavga çıktığı bilgisi üstüne olay yerine irfan etmişti.

Kavgaya ait Y.B, E.Ç. ve B.T. “spor alanlarında taşkınlık yazmak” ve “kamu malına engel ödeme” suçlarından gözaltına alınmış, stadyum girişindeki döner sermaye kavşakta silahla havaya dokunaklı açan çirkin S.A. üstelik yakalanmıştı.

Y.B., E.Ç. ve B.T. hakkında “spor alanlarında taşkınlık düzenlemek” ve “kamu malına beis ödeme” suçlarından adli iş yapılırken spor müsabakalarından süresiz men edilen kaba S.A. ise “umumi güvenliğin bile bile tehlikeye sokulması” ve “6136 az kanuna mugayeret”kap adliyeye irsal edilmişti.

Share: