Akıbet zaman haber! İSTANBUL -Taraftarlar beyninde yaşanan kavgaya ilgilendiren 4 emanet yakalandı

İstanbul’birlikte, Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Ayak Topu Kulübü ortada oynanan karşılaşma sonrasında taraftarlar ortada sâdır olaylara ait 4 can gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Bölgesel Müptedi Lig (BAL) 11’inci kadro ikinci hafta müsabakasında 9 Ekim’de Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Futbol Kulübü arasında saat 16.45 sıralarında Kağıthane Yeşilce Spor Tesisi’nde oynanan futbol müsabakasında, dağılan taraftarlar ortada cenk gerçekleştiği bilgisi konusunda fenomen hesabına zeki etti.

Grupların dağılmasına yönelik mukteza uyarılarda bulunup, canlı zımnında tahkim bukağılık çağıran ekiplerce yapılan çalışmada, iki kadro ortada yaşanan kavgaya ilişkin “spor alanlarında taşkınlık açmak” ve “amme malına kötülük ita” suçlarından Y.B, E.Ç. ve B.T. gözaltına makbuz.

Stat girişinde kâin dönel munsap içerisinde silahla havaya üzücü açan suratsız S.A. üstelik etkisiz hale getirilerek, silahı ve şarjöre matbu 7 fişekle yakalandı.

Şüpheliler Y.B., E.Ç. ve B.T. karşı “spor alanlarında taşkınlık fora etmek” ve “amme malına beis ödeme” suçlarından adli muamele yapılırken, keleş S.A. ise “Sporda Çabukluk ve Düzensizliğin Önlenmesine Dayalı Yasa” kapsamında spor müsabakalarından süresiz men edildi.

Şüpheli S.A, “umumi güvenliğin düşünülerek tehlikeye sokulması” ve “6136 çevrilmiş kanuna uymazlık” gelmek suçlarından adliyeye irsal edildi.

Share: