Bayburt bilim: Bayburt’ta fırtınada çadırı kullanılamaz ayla gelen besicilere ilbay müzaheret etti

Sıkıntı nedeniyle hasar gören oba

Yeni kurulan oba

Ilbay Cüneyt Epcim’in ziyareti

Vali Cüneyt Ecim’in konuşması

Tarım ve Orman İl Müdürü Selami Ersen konuşması

Besici Yusuf Deli Dolu konuşması

Bayburt’ta fırtınada çadırı kullanılamaz arkaç mevrut besicilere vali arkalama etti

BAYBURT – Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, fırtınadan zarar gören besicilere otağ ödül etti.

Merkeze ilişkin Erenli köyünde küçükbaş hayvancılık işleyen Yusuf ile İrşadi Canlı’ın merada mevcut, yılın 6 ayını içre geçirdikleri çadır, fırtına zımnında kullanılamaz ağıl geldi.

Bölgede vadi çalışması yaptığı tam durumu fark eden Tarım ve Orman İl Müdürü Selami Ersen, konuyu Vali Epcim’e iletti.

Bunun üzerine Epcim’in talimatıyla besicilerin hayvanları otlattığı meraya 21 metrekarelik çağcıl çoban çadırı kuruldu.

Bölgeye gelerek besicilere “geçmiş olsun” dileklerini tabir fail Vali Epcim, üreticilerin temas devir müzaheret etmek istediklerini söyledi.

Epcim, besicilerin üretimine yardım keşfetmek için zarar gören çadırın adına elan gündeş ve kullanışlı yıpranmamış çadır bergüzar ettiklerini belirterek şunları kaydetti:

“Üreticilerimizin 430 koyunu var. Bu üretime biz de ulama sunarak, keçe armağan ederek dirim standartlarını terfi yerine böyle ayrımsız girişimde bulunduk. Besicimizi üretime destek olduğu amacıyla tebrik kartı ediyor, gelişigüzel zaman bu ve bir yardımlarla müzaheret etmek istediğimizi ifşa etmek istiyorum. Desteklerinden çevre Ekincilik ve Orman İl Müdürlüğü ekibine de teşekkür ediyorum.”

Ekincilik ve Orman İl Müdürü Ersen bile üreticilerin daha önceki “Köyümde Devam Etmek İçin Benzeri Derinti Nedenim Var” projesi kapsamında mehabet desteğinden faydalandığını söyledi.

Saha çalışması sırasında haberli oldukları duruma duyarsız kalamadıklarını dile getiren Ersen, “İnşallah buraya elan metin şekilde yerleşerek üretime devam edecekler.” dedi.

Besici Yusuf Hareketli ise hayvanlarıyla yılın kestirmece 6 ayını merada geçirdiğini belirterek, mağduriyetini yerinde gören ve apotr olan Vali Epcim ile Ekincilik ve Orman İl Müdürü Ersen’e teşekkür etti.

Share: