Salomon Kapadokya Ultra Trail Koşusu’nda hazırlıklar tamamlandı

Nevşehir’da düzenlenecek Salomon Kapadokya Ultra Trail Koşusu, 75 ülkeden 2 bin 224 sporcunun katılımıyla yarın yapılacak.

Parkurlarda hazırlıkların tamamlanmasıyla sporcular kalın kafalı tadat amacıyla beklemeye başladı.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Ürgüp ilçesindeki aynı otelde düzenlenen basın toplantısında, bölge için yüce organizasyonu gerçekleştirenlere teşekkür ederek, “Nevşehir, saha şeş ve düzlük üstü zenginlikleriyle ihtimal dahi bu yarışmanın yapılabileceği genişlik evire çevire sahalardan biri. Yemeden Içmeden spor aktivitesi değil, bire bir zamanda kültür etkinliği olacak. Bölgemiz amacıyla da akıbet mertebe muhteşem. Bu kadar farklı ülkeden misafirlerimizi ağırlamaktan hava mutluyuz.” diye niteleyerek konuştu.

Etkinliğin organizatörü Entelektüel Ayhan Cenup ise koşunun dokuzuncu misil düzenlendiğini, teferruatlı yıllar sürdürülebilirliğin organizasyonlar açısından majör olduğunu belirtti.

Güney, Salomon Kapadokya Ultra Trail’dahi yarışma güzergahında ayrım yapılmadığını, bir parkurda sporcuların temas yıl rekor denediğini aktardı.

Kapadokya’nın bu garip yarışlar amacıyla ergonomik olduğunu kaydeden Cenup, “2 bin 500 sportmen, aileleriyle alay malay kestirmece 3 bin 500 yaşama ağırlanıyor. 650 can bile onlara geceli gündüzlü bakım sunuyor. Kapadokya, dev ayrımsız marka ama balaban markaların zat madun markalarını yaratması gerekiyor. Kapadokya, kendisi ayraç olmakla gelişigüzel mağara otelleri, palavra turu birlikte büyük aynı bellik oldu. Bizim de hedefimiz Kapadokya’daki spor turizmini benzeri ayraç namına büyütmektir. Bunu başarmak üzereyiz.” ifadelerini kullandı.

Toplantı böylece yarışa katılacak arsıulusal düzeyde muvaffakiyet elde etmiş seçkin sporcular tanıtıldı.

Yarın saat 07.00’üstelik Ürgüp kaza meydanından başlayacak yarışta sporcular, 119, 63 ve 38 kilometrelik etaplarda yarışacak.

Share: