İBB’nin cenaze aracıyla esrar sevkiyatına 3 durdurma

İBB’nin cenaze aracıyla metal sevkiyatına 3 tevkif

Adana’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi cenaze aracında 144 kilogram 550 gram duman taşırken yakalanan 2 kuşkulu ile onlara Diyarbakır’dan esrarı veren 1 berbat tutuklandı

Cenaze uzlaştırıcı sürücülerinden birinin 80 bin teklik borcu olduğu için bu işe girdiğini, parayı evvelce aldığını, yaman transfer işini bile belediyede etkin başka tıpkı sürücünün söylediği öne sürüldü

ADANA – Adana’birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi cenaze aracında 144 kilogram 550 gram yaman taşırken yakalanan 2 şüpheli ile onlara Diyarbakır’dan esrarı veren 1 şüpheli tutuklandı.

Adana Güvenlik Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Yazıhane Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla uğraş çerçevesinde yürüttüğü çalışmada Tarsus-Adana- Gaziantep otoyolu İncirlik Otopark alanında İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişik cenaze aracında 144 kilogram 550 gram esrar taşırken yakalanan Bünyamin S. ve yanındaki Ersin E.’yi ile Diyarbakır’bile esrarı veren H.K. isimli şahıs ifadelerinin peşi sıra adliyeye sevk edildi. H.K. Diyarbakır’da diğer zanlılar ise Adana Adliyesinde çıkarıldığı gümrük kolcusu barış ukubet hakimliği aracılığıyla tutuklandı. Zanlıların bile ifadeleri ortaya çıktı.

Cenaze aracının şoförü olan 44 yaşındaki Ersin E.’nin, ifadesinde 10 bin lira maaşla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü’nde cenaze nakil araç şoförlüğü yaptığını söylediği, esasen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde şoför olan N. B.’nin kendisine “Şayet Diyarbakır’a giderseniz Diyarbakır’dan esrar ati ihtiyacı olan varsa bu işi yapabilir. Diyarbakır’a gideceğiniz ant beni küşayiş istersen o kişinin numarasını veririm” dediğini anlattı.

Birlikte yakalandıkları Bünyamin S.’nin iki evli olduğunu ve bankaya yaklaşık 80 bin teklik borcu olduğunu anlatan Ersin E., “N.B.’nin uyuşturucu nakil işini Bünyamin’e anlattım. O da borcumu kapatayım tıpkı kereliğini bu işi yapalım dedi. 8 Ekim’bile İstanbul’un muayyen bölgelerinden 5 cenaze topladık ve saat 19.00 gibi İstanbul’dan çıkış yaptık. Cenazeleri Nevşehir, Kayseri, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır’a götürecektik. Daha evvel İBB’birlikte güdücü olan N.B.den aldığım telefon numarasını aradım ve Diyarbakır’a biz geliyoruz dedim. Cenazeleri sırasıyla bıraktıktan bilahare 9 Ekim’dahi Diyarbakır’dahi akıbet cenazeyi verdik. Henüz sonraları telefonla ulaştığım kendisini Davut namına tanıtıcı hayat ile buluştuk. Davut, bize malın sarıkız olduğunu, 85 kilogram olduğunu İstanbul’a götürdüğümüz dahi ise 100 bin lira efektif vereceğini söyledi. Telefonumda mevrut konuma gittim. Şehir içerisinde siteye girer girmez esen tarafa yanaştık ve bizim yattığımız bölüme çuvallarla-poşetlerle esrarı yükledi ve 100 bin teklik olduğunu söylediği poşeti verdi ve biz oradan süratle ayrıldık. Biz Diyarbakır’ı çıkmadan esrardan belirti yayılmaya başladı biz dahi bu çuval ve poşetteki esrarı aracın art abra bölümüne aldık. Yolumuza bitmeme ettik o tam Bünyamin paraları saydı. Borcu olduğundan periferi paranın 85 bin lirasını benim bilgim ile kendisi aldı 15 bin lirasını da ben aldım” dedi.

Share: