Reisicumhur destek verdi, otogar yapılıyor

Kars’ta 2007 yılında temeli atıldıktan sonradan tembel durumda bulunan ve Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle yeniden yapımına başlanan otogar, şekillenmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın destekleri, Ilbay ve Uray Başbuğ Vekili Türker Öksüz’ün girişimleriyle yapımına başlanan otogarda çalışmalar sakır sakır bitmeme ediyor.

Gazi Kars’a yakışacak tıpkısı şekilde baştan projelendirilen otogar, tamamlandığında Kars’ın balaban bire bir eksiği de kaldırılmış olacak.

Yenişehir Mahallesi’nde imal çalışmaları bitmeme eden otogar, vatandaşlar ortada dahi kıvançla karşılanıyor.

Kars’ın basit otogara ihtiyacı olduğunu tabir fail vatandaşlar, Kars’a desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan’a teşekkürname etti.

Eski otogarın Kars’a hiç yakışmadığına özen calip vatandaşlar, “2007 yılından beri otogar aylak durumda bırakılmıştı. Bulunan otogar ise Kars’a yakışmıyordu. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun, Cumhurbaşkanımızın destekleri, valimizin de girişimleriyle Kars’a hesabına yakışır bire bir otogara cemaat oluyor. Emeği sabık herkese teşekkürname ediyoruz” dediler.

Öte yandan, yapımına başlanan Modern Otogar 2 bin 861 metrekare merbut alana erbap, 13 otobüs peronu, kafeterya, aşevi, dükkanlar, PTT ve vezneci şubeleriyle vatandaşlara bakım verecek. – KARS

Share: