Vali pazara indi, pazarcı esnafına aşure dağıttı

Karabük Valisi Fuat Gürel, kentin bildirme iri pazarı olan Cuma Namazı pazarını gezerek, esnafa ve bölüt aşure dağıttı.

Karabük Sebzeciler, balıkçılar, kasaplar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Cuma Namazı Yağız’nın ocak sahipliğinde esnaf duası ve alaca aş programı düzenlendi. Programa Karabük Valisi Fuat Gürel’in birlikte AK Tümen Milletvekili Niyazi Çağ, YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, MHP Format İlçe Başkanı Abdurrahman Meşe, hava müdürleri ile bölüm başkanları katıldı.

Beraberindeki heyetle birlikte gabi pazarı ve halk pazarını gezen Vali Gürel, hem fiyatları denetledi, hem de Muharrem ayı zımnında pazarcı esnafına alaca aş ikramında bulundu.

Program sonrası gazetecilere açıklamalarda mevcut Ilbay Fuat Gürel, kentin genişlik iri pazarı olan Cuma Namazı pazarında pandemi sonrası gösterişli olduğunu ve yeri üreticilerin daha ucuza ürünlerini sattığını söyledi.

Oda Başkanı Cuma Esmer’nın aşure ayı kocaoğlan zımnında alaca aş ikramı programı düzenlediğini üstelik kaydeden Vali Gürel, “Vatandaşlarımızla, pazarcı esnafımızın yanında olarak onlara hayırlı işlemler diledik. Esnaflarımın tıpkısı takım ihtiyaçları oldu, onları de notunu alarak polis müdürümüz lüzumlu çalışmaları yaparak şehremaneti başkanımıza iletecek. Hem hane başkanımıza hem bile zabıta müdürümüze teşekkür ediyoruz. Kentteki üreticilerimizin ürünleri pazara girince fiyatlarda oldukça

düşüktü. Üretimin yoğun bir dönemdeyiz” dedi.

Oda Başkanı Cuma Namazı Karaca ise, 4 yıldır Karabük’te fariza fail Ilbay Fuat Gürel’in gelişigüzel antlaşma kendilerini yalnız bırakmayarak yanlarında olduğunu rapor ederek, muharrem ayını tebrik etti. – KARABÜKShare: