Bozayı şehre inip böyle yemek aradı

Bozayı şehre inip böyle kemirmek aradı

KARS Sarıkamış’ta amiyane aynı ahit, kaymakamlık merkezine inen gri kocaoğlan elini kolunu sallayarak dolaştı. Vatandaşlara aldırış etmeden gübür konteynırını devirerek şart aradı.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde hareketli anlar yaşanıyor. Artvin’den Sarıkamış’a dönen gri ayılar, caddelerde dolaşıyor, karınlarını doyuruyor, dalmak ve istirahat etmek amacıyla sarıçam ormanlarına dönüyor. Ayılarla çöz içe hareketli vatandaşlar ise ayların yanına kadar yaklaşarak fotoğraf ve videoteyp çekiliyor. O anlar ise kameralara yansıdı.

Sarıkamış’ta karnını amonyaklamak için caddeye inen gri kocaoğlan köpeklere ve vatandaşlara aldırış etmeden gözüne kestirdiği gübür konteynırının önüne geldi. Alelacele konteynırı deviren ayı, karnını doyurmaya başladı. Tıpkısı kadın ise oturduğu yerden ayıyı izledi.

“Görüyorsun bize alışmışlar”

Çöp konteynırının yanına benzeyen bir eş ise İhlas Marifet Ajansı muhabirine seslenerek, “Alper görüyorsun demi, bize bir husus demiyorlar, alışmışlar” dedi.

“Pir benzeri kocaoğlan, seçme akşam geliyor”

Sarıkamış’a ayıları anbean görmenin gibi olduğunu rapor fail vatandaş, “Biz dışarıda oturuyoruz. Ayı geldi. Güzel benzeri ayı, herhangi bir tün geliyor. Komşularımız videoteyp çekiyor. Ayılarımızı izlemeye bekleriz” diyerek konuştu.

Öte yandan aynı süre yararsız konteynırında karnını doyuran gri ayı çıkmaz köpeklerinin etrafında yığılmasıyla tasalı olarak bölgeden uzaklaştı.

Sarıkamış Sarıçam Ormanları’nda yaşamlarını sürdüren gri ayılar, haset bağlanak namına ilçeye iniyor. İlçe merkezinde yiyecek arayan gri ayılar daha sonraları ormana dönerek gözlerden kayboluyor.Share: