Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığından çocuklara terbiye paketi

Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanı Bahir Yanık, meslek hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Bakanlık adına çocukları kırtasiye ve pusula yönünden bile desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 yetişek öğretim yılına tedbir kapsamında rustik bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula devam fail çocukları için “Terbiye ve Iş Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Yardımcı, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; omuz çantası, kalem kutusu, beslenme çantası, boya, defter, nev kabil malzemelerin yanı sıra Vekillik vasıtasıyla internet sitesinden ilan edilen Bala Dostu Mektup Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanı Acılı’ın, çocuklara yazdığı tezkere bile düz alıyor.

Bakan Bahir Üzüntülü, konuyla ilişik değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günce Gösteri Planı doğrultusunda geçen yıl 22 ilin kırsal bölgelerinde çocuklar için apotr ve önleyici hizmetler üzerine brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu dümbelek bildirimler üstüne bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını ifade eden Kederli, çocuk koruma etkin ekipleri eliyle rustik bölgelerdeki çocukların yardımcı ve inhibitör hizmetlere erişimini artırmaya ve punt eşitliği sağlamaya yönelik icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim bilimi tedrisat yılı başlarken kırsal bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla “Eğitim Bilimi ve Hisse Senedi Bindi Paketleri” hazırlandığına belen eden Acılı, şunları kaydetti:

“Okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı namına çocuklarımızı kırtasiye, mektup yönünden birlikte destekliyoruz. Eğitim ve Hisse Senedi Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin birlikte Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Mektup Listesi’ndeki kitaplardan birlikte koyduk. Okula tüm adına başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza başarılı bir eğitim bilimi öğretim yılı diliyorum.”

Share: